Гастрономічні тонкощі. Все, що потрібно знати про пармезан

коментувати
Назва справжнього пармезану – Парміджано Реджано
© Freddy Olsson/Flickr

Назва справжнього пармезану – Парміджано Реджано

Існує два види італійського сиру, які люди називають пармезаном.

Це сир Грана падано та Парміджано Реджано. Ці два витримані тверді сири стали широко відомими і щодня експортуються тоннами до різних країн світу. Однак справжнім пармезаном є лише Парміджано Реджано. Huffington Post публікує основні відмінності двох сирів.

Смак

Обидва сири, як правило, використовуються в тертому вигляді. Грана падано має масляний смак, а Парміджано Реджано – гостріший.

Місце виготовлення

Грана падано виготовляють у П'ємонті, Ломбардії, Трентіно-Альто-Адідже, Венеції та в деяких районах області Емілія-Романья. Парміджано Реджано виготовляється тільки в регіоні Емілія-Романья та в околицях міста Мантуя в Ломбардії.


© Pixabay
© Pixabay


Тип харчування тварин, що дають молоко

Корови, молоко яких використовують для виробництва сиру Грана падано, харчуються травою, силосом або зерном, що зберігається в силосі й сіні. Корів, з молока яких виготовляється пармезан, годують тільки сіном з лугової трави.

Час дозрівання

Витримка Грана падано коливається від 9 до 24 місяців, а процес старіння Парміджано Реджано займає від 12 до 36 місяців.

Реннін

Фермент реннін, який міститься в сирі, у Грана падано може бути як тваринного, так і рослинного або бактеріального походження. Для пармезану використовують виключно тваринний реннін.

Поєднання з напоями

З сиром Грана падано чудово поєднується фруктове вино біле, червоне вино Ламбруско, ароматне Бароло, десертні та шампанські вина. Також до цього сиру підходить пиво Пільзнер, Бок і Доппельбок.

З пармезаном поєднуються вина Спуманте Брют, Коллі ді Парма Мальвазія, Вальполічелла Ріпассо та шампанське. Відмінно підходить Траппистське пиво та Данкельвейзен.


© Erik Davis/Flickr
© Erik Davis/Flickr


Поєднання з їжею

Разом з Грана падано до столу необхідно подавати горіхи, груші, ківі, каштановий мед, фруктовий компот, виноград, мандаринове варення, цукіні.

З Парміджано Реджано добре поєднуються свіжі яблука, персики, інжир, ківі, волоські горіхи та виноград.

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: