Як діти хотіли б змінити інтернет. Блог вченого

коментувати
Фото: ZaraMuzafarova/Depositphotos

Фото: ZaraMuzafarova/Depositphotos

Уміння виживати в світі, де домінує інтернет, має бути таким же важливим навиком для дітей, як читання або письмо.

Колонка написана у співавторстві з Ансгар Кене, старшим науковим співробітником Ноттінгемського університету

Коли Тім Бернерс-Лі винайшов всесвітню павутину, він, звісно, не чекав, що одними з найбільш завзятих користувачів стануть діти. Середній вік початку користування інтернетом - три роки. І, як показують нещодавні дослідження, сучасні діти більше часу грають і соціалізуються онлайн, ніж дивляться телевізор.

Не дивно, що питання онлайн-безпеки та поведінки піднято і в доповіді Палати лордів британського парламенту. Там, зокрема, йдеться про те, що вміння виживати в світі, де домінує інтернет, має бути таким же важливим навиком для дітей, як читання або лист.

Діти обов'язково повинні отримувати в школі «всебічне розуміння цифрового світу».

Як зробити інтернет безпечним

Звичайно, спроба виправити недоліки інтернету - непросте завдання. Для цього потрібно співробітництво і добра воля багатьох секторів економіки. Необхідна допомога експертів у галузі технологій, освіти, права і політики. Крім того, непогано би зробити частиною цього процесу самих дітей, а також молодь.

Це має на увазі надання молодим людям слова в процесі розробки такого інтернету, який був би безпечний для всіх його користувачів. Проводячи власне дослідження, ми зрозуміли: дітям і молодим людям точно є що сказати з цього приводу.

Під чс нашого дослідження підлітки у віці від 12 до 17 років стали учасниками фокус-груп. Генеральна задумка - «провести суд над інтернетом».

Було скликано дев'ять журі, в яких взяли участь 108 молодих людей (близько 12 учасників у кожному). Під час цих дебатів ми почули думку дітей і молоді, а також краще зрозуміли їхні відносини з інтернет- і цифровими технологіями.

Середній вік початку користування інтернетом – три роки

Їхня думка важлива

Молоді учасники фокус-груп розповіли чимало позитивних історій і анекдотичних ситуацій, пов'язаних з цифровими комунікаційними технологіями. Втім, висловили і побоювання.

Так, дітей турбує невідповідність онлайн і офлайн-поведінки - їм хотілося б, щоб онлайн-платформи керувалися тими ж моральними стандартами, що і офлайн-світ. Це, крім іншого, означає, що в інтернеті у людей повинні бути такі ж права і обов'язки, як і в реальному житті.

Крім того, молодим людям хотілося ввести якісь розумні норми, завдяки яким користування інтернетом було б не тільки безпечним, але й більш приємним.

Молоді люди, що брали участь в нашому проекті, також висловили побоювання з приводу скріншотів і того, як їх можна використовувати в інтернеті. Крім того, їх турбує збереження передачі особистих даних, а також можливість їх відстеження.

Молоді люди запропонували обмежити час зберігання персональних даних. Крім того, вони рекомендували відстежувати найвідповідальніші практики з використання особистих даних і захисту конфіденційності користувача, і створити відповідний рейтинг, який був би доступний онлайн.

Надії і страхи

Це лише деякі з рекомендацій, які дали молоді учасники нашого проекту. Їхны пропозиції конкретні, засновані на особистому досвіді. Молоді інтернет-користувачі хочуть краще контролювати свою ідентифікацію і присутність в мережі. Ось чому так важливо співпрацювати з молодими людьми при внесенні змін до онлайн-середовища, а також у ширшому навчальному плані, який допоміг би пояснити і попередити дітей про небезпеки онлайн-ландшафту.

Можна, наприклад, розробити для громадян обов'язкову програму, присвячену обговоренню онлайн-досвіду і технічних проблем, пов'язаних з цифровою епохою. Освітній досвід, подібний цьому, допоможе дітям отримати знання і впевненість, необхідні для впливу і формування майбутнього свого цифрового світу.

The Conversation

Переклад НВ

Вперше опубліковано на The Conversation. Републікація повної версії тексту заборонена

Більше блогів тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: