Використання смартфона в ліжку може призвести до тимчасової сліпоти - медики

коментувати
Від нічного використання гаджетів краще утримуватися
© Pixabay

Від нічного використання гаджетів краще утримуватися

Наукова доповідь, опублікована у виданні The New England Journal of Medicine, показала, що використання гаджетів у ліжку може викликати тимчасову втрату зору.

Як повідомляє Women's Health, вчені описали два схожих випадки раптового порушення зору внаслідок нічного використання смартфона.

У першому випадку 22-річна мешканка Англії скаржилася на погіршення зору правого ока в нічний час. У другому випадку 40-річна пацієнтка повідомила, що щоранку після пробудження протягом 15 хвилин нічого не бачила на одне око.

Щоб визначити справжню причину сліпоти, медики протягом кількох місяців проводили низку досліджень та експериментів. Проблем зі здоров'ям, які могли б спровокувати втрату зору, експерти не виявили.

Однак коли лікарі запитали жінок про те, чим вони займалися безпосередньо перед появою сліпоти, виявилося, що обидві пацієнтки лежали в ліжку в повній темряві і дивилися на екран своїх смартфонів.

При цьому одним оком пацієнтки дивилися на дисплей, а другим лежали на подушці. У такому положенні до яскравого освітлення в кімнаті звикало тільки одне око, в той час як друге бачило виключно темряву. Щоб око, яке був позбавлене доступу до яскравого світла, знову до нього адаптувалося, потрібен час. Тому протягом декількох хвилин жінки й відчували сліпоту.

Щоб «смартфонної сліпоти» не виникало, медики рекомендують утримуватися від нічного використання гаджетів або принаймні дивитися на екран рівномірно.

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: