Прощання з голкою, імплант без операції і ліки від депресії - головні медичні відкриття 2015 року

У цьому році медики просунулися в боротьбі з діабетом, депресією і іншими захворюваннями, а також з'ясували, наскільки насправді небезпечний сидячий спосіб життя.

У цьому році медики просунулися в боротьбі з діабетом, депресією і іншими захворюваннями, а також з'ясували, наскільки насправді небезпечний сидячий спосіб життя.

Рік, що минає, подарував світові кілька маленьких революцій в області медицини і здоров'я. НВ обрало найяскравіші відкриття, які змінять життя мільйонів людей по всьому світу.

Позбавлення від голки

Навесні 2015 року американським медикам вдалося зробити реальністю мрію мільйонів хворих на діабет. 43-річна американка з міста Сан-Антоніо стала першим у світі диабетиком, якому більше не потрібні регулярні ін'єкції інсуліну. Цього вдалося досягти завдяки імпланту з клітинами, які здатні виробляти інсулін всередині організму.

Ключ до депресії


ryan melaugh via Flickr
ryan melaugh via Flickr


Група нейробіологів з Оксфордського університету виявила несподіваний зв'язок між певними бактеріями в шлунку і схильністю до депресії. Вони розробили препарат, що підвищує вміст таких бактерій, і провели експеримент, в ході якого одній групі учасників давали свою розробку, а іншій — плацебо. Після 3 тижнів експерименту у першої групи були зафіксовані позитивні результати — зниження рівня неспокою, поліпшення концентрації уваги, менше ознак депресії.

Пити треба менше

Масштабне дослідження британських вчених, результати якого були опубліковані в лютому, показало, що розмови про користь помірного вживання алкоголю безпідставні. Дослідники наводять як аргументи дані про те, що навіть одна порція спиртного на день підвищує ризик раку грудей у жінок і серцево-судинних захворювань у чоловіків на 20-30%. Британських колег підтримують американські медики. В кінці року Асоціація педіатрів США опублікувала результати великого дослідження, які показали, що алкоголь категорично протипоказаний під час вагітності — на будь-якому терміні.

Вічна таблетка

У 2015 році медики зафіксували рекордне зростання використання довгострокових оборотних жіночих протизаплідних препаратів нового покоління. Ними користуються понад 13% жінок у США і Канаді. Багато досліджень показують, що ці засоби діють майже безвідмовно, і не мають побічних ефектів.

Порятунок для серця

У квітні 2015 року медики з Інституту кардіохірургії Міннеаполіса (штат Міннесота) пересадили пацієнтові революційний імплант мітрального клапана без порожнинної операції. Імплант ввели за допомогою катетера. Унікальність методу не тільки в тому, що він не потребує розтину грудної клітини, але і в тому, що для заміни клапана не потрібна тимчасова зупинка серця.

Досить сидіти!


izzatFulkrum via Flickr
izzatFulkrum via Flickr


В останні роки медики ополчилися проти сидіння більше, ніж у попередні роки проти куріння. Два масштабних дослідження, присвячених сидячому способу життя, наробили в 2015 році багато шуму. Згідно з першим, яке було проведене австралійськими вченими з університету Мельбурна, дотримуватися сидячого способу життя вдвічі небезпечніше, ніж страждати від ожиріння. А згідно з результатами дослідження британських медиків з університету Лондона, для того, щоб компенсувати сидяче положення під час робочого дня, необхідно проводити на ногах не менше двох годин на добу. Тільки так можна добитися зниження рівня холестерину і нормалізувати кров'яний тиск.

Крутіше, ніж Фрейд

Медики з інституту Джона Хопкінса в Балтіморі (штат Меріленд) розробили метод визначення шизофренії, який не снився навіть найбільш мрійливим психотерапевтам. Для того, щоб визначити, чи є у людини схильність до шизофренії, достатньо одного мазка з горла. Справа в тому, що вчені з'ясували — у шизофреніків набагато вище рівень вмісту певних бактерій у порівнянні з психічно здоровими людьми. І концентруються ці бактерії в горлі і ротовій порожнині.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: