Міжнародний день обіймів. Сім фактів про користь ніжних дотиків

коментувати
Міжнародний день обіймів. Сім фактів про користь ніжних дотиків

Сьогодні, 21 січня світ відзначає Міжнародний день обіймів. Згідно традиції свята, обіймати можна навіть незнайомих людей - це принесе не тільки нові знайомства, але і поліпшить здоров'я.

Науково доведено, що обійми позитивним чином позначаються на здоров'ї людини і його психоемоційному стані. НВ називає головні позитивні якості обіймів, які, за твердженням вчених і медиків, здатні сприятливо впливати на здоров'я серця, зменшити біль і позбавити від депресії.

Здоров'я серця

Американське Психосоматичне Суспільство в ході одного з своїх досліджень довело, що регулярні обійми здатні сприятливо впливати на здоров'я серця. Зокрема, дослідники виявили, що у тих партнерів, які регулярно обіймалися, кров'яний тиск і частота серцевих скорочень під час обговорення стресових ситуацій були значно нижчими, ніж у тих пар, які воліли не обніматися.

Обійми замість лікаря

Психолог Шелдон Коен стверджує , що обійми є одним з найефективніших способів зниження шкідливих наслідків стресу. Крім того, американські медики переконані , що обійми можуть знизити схильність до різних захворювань, включаючи застуду.

Гормони любові

Обійми стимулюють вироблення окситоцину – гормону любові, що дозволяє відчути почуття довіри та задоволеності, а також зняти напругу. Крім того, науково доведено , що обійми підвищують рівень щастя.

Лікування від екзистенціальної тривоги

Вчені стверджують , що обійми здатні зменшити симптоми почуття глибокого психологічного дискомфорту - екзистенціальної тривоги. Дослідники з Амстердамського вільного університету довели, що люди, які страждають екзистенціальною тривогою, зможуть полегшити симптоми, обіймаючи, як живу людину, так і неживі предмети – наприклад, плюшевого ведмедя.

Ліки від болю

Неврологи з університетського коледжу Лондона довели , що обійми здатні зменшити біль. Зокрема, медики з'ясували, що навіть обіймаючи самого себе або торкаючись рукою до руки можна значно зменшити біль, збільшивши сенсорну стимуляцію і таким чином «обдуривши мозок».

Секрет довголіття

Шведські вчені в ході дослідження довели , що у людини, яка часто обіймається, більше шансів збільшити тривалість життя. Крім того, їм вдалося встановити зв'язок між схильністю до здорового способу життя і кількістю фізичних контактів: зокрема, фахівці встановили, що збільшення обіймів здатне поліпшити спосіб життя людини – знизити його потяг до куріння і алкоголю.

Запорука соціального розвитку та психічного здоров'я дітей

Медики нагадують, що в обіймах потребують не тільки дорослі, а й маленькі діти. Крім того, в дитячому віці обійми вкрай необхідні для нормального психологічного розвитку, формування прихильності до інших людей та соціального розвитку.

«Існує безліч досліджень, в яких беруть участь діти-сироти, позбавлені обіймів і ласки батьків. Науково доведено, що часто у дорослому віці вони мають безліч емоційних проблем. Обійми дуже важливі всім дітям – численні дослідження показують, що вони можуть поліпшити сон, сприятливо впливати на психоемоційний та соціальний розвиток дитини», - каже американський психолог Шерон Деніелс.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: