Пам'яті Анджея Вайди. Вісім культових фільмів великого польського режисера

коментувати
Анджей Вайда

Анджей Вайда

У неділю, 9 жовтня, помер Анджей Вайда - один з найвидатніших польських режисерів театру і кіно.

На рахунку Вайди більше шістдесяти фільмів, серед яких сатиричні комедії, психологічні драми, історичні картини про війну, і екранізацій літературної класики, які міцно закріпили за режисером звання класика світового кіно.

Фільми Анджея Вайди полюбилися не тільки мільйонам глядачів, але і були високо оцінені критиками, про що свідчить спеціальний приз на кінофестивалі в Каннах за фільм Канал (1957), Золота пальмова гілка каннського кінофестивалю, вручена за картину Людина із Заліза (1981), а також - почесна премія Оскар за заслуги в кінематографі в 2000 році.


Вісім культових фільмів Анджея Вайди

Покоління (1954) 

Фільм розповідає про самий початок повстання в польській столиці, на тлі розпочатої трагедії варшавського гетто, а також про антифашистський опір й про молодих варшавських підпільників.


кадр к фильму
кадр до фільмуКанал (1956) 

Кінокартина розповідає історію про трагічну долю групи бійців Армії Крайови, яка намагається покинути Варшаву через каналізаційні канали, під час Варшавського повстання 1944 року.


кадр к фильму
кадр до фільмуПопіл і Алмаз (1958) 

1945 рік, весна, останні дні Другої світової війни. Перемога близька, поляки, раніше об'єднані спільним ворогом і спільною бідою, тепер з політичних міркувань вбивають один одного. Країна на межі громадянського протистояння. Польща стала «радянською територією».

Колишній студент Мацек, досвідчений і відважний боєць Опору, тепер отримав особливе завдання - ліквідувати одного високопоставленого комуніста. Помилково Мацек і його командир стають винуватцями загибелі не партійного діяча, а двох простих робітників. Тепер герої змушені ховатися у своїй країні...


Невинні чарівники (1960) 

Молодий доктор працює в боксерському клубі, проводячи вільні вечори за грою у джазовому оркестрі. Після виступу він разом з другом йде в кафе, де той хоче познайомитися з симпатичною незнайомкою. Допомагаючи приятелеві, доктор першим знайомиться з дівчиною, і запрошує її до себе додому. Там вони представляються один одному вигаданими іменами Базиля і Пелагеї. За спільною угодою, вони мають намір провести вечір за готовим сценарієм: трохи алкоголю, перший поцілунок, недовга інтелектуальна бесіда і загальна постіль. Розпочата ними цинічна гра поступово переходить у щире романтичне почуття...

кадр до фільмуЛюдина із заліза (1981) 

Лідер страйкарів Томчик страждає від переслідувань і погроз уряду й журналіста Вінкеля. Останній веде брудну кампанію проти молодого робітника активіста, але і його власна лояльність піддається перевірці під час страйку...


кадр к фильму
кадр до фільмуПомста (2002) 

Пан Раптусевич і стряпчий Мільчек давно перебувають у стані ворожнечі, а племінниця Раптусевича Клара і син Мільчека Вацлав люблять один одного і мріють одружитися. Тут з'являється Йосип Папкін, готовий на все, аби довести свою корисність!


кадр к фильму
кадр до фільмуКатинь (2007) 

Фільм починається 17 вересня 1939 року і закінчується восени 1945. У фільмі чотири головні лінії - долі чотирьох польських офіцерів і, в першу чергу, долі їх родичів, які не знають правди. Це фільм про жінок, які чекають, не вірять в смерть, сподіваються.


Аїр (2009) 

Дія фільму відбувається в маленькому провінційному місті. Марта, дружина доктора, не здогадується про те, що вона серйозно і невиліковно хвора. Знайомство з юним Богусом привносить в її усталене життя несподівану пристрасть. Але їх романтичні побачення на березі річки одного разу закінчуються трагедією. Намагаючись зібрати для Марти аїр, юнак заплутується в заростях і тоне. 


Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: