Хуізмістерпутін? і Пісня пісень. Названі кращі українські фільми року

коментувати
Кращим став фільм Єви Нейман

Кращим став фільм Єви Нейман " за твором Шолом-Алейхема

У четвер, 26 травня, в Будинку кіно (Київ) відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії Національної спілки кінематографістів України.

Як повідомляє прес-служба НСКУ, церемонію відкрив голова Спілки Сергій Тримбач, який зазначив, що в останні роки держава нарешті почала проявляти інтерес до вітчизняного кінематографу.

"Багаторічне нехтування вітчизняним кіно - потужним інструментом культурного єднання країни - стало одним з факторів, що полегшив Росії окупацію частини території України. Якби в часи незалежності українське кіно було широко представлено у всіх регіонах, то і Крим, і Донбас відчували б себе українськими", - зазначив Тримбач.В ході церемонії премію за кращий ігровий фільм отримала картина Пісня пісень Єви Нейман, неігровий - Хуізмістерпутін? Валерія Балаяна.

Також лауреатами премії стали анімаційний фільм Професіонали Степана Коваля, короткометражний фільм Rocketman Дениса Кушнарьова і Дмитра Муленко і фільм-дебют Мешканець Анастасії Матешко.

Спеціальну премію імені Олександра Довженка за видатний внесок в українське та світове кіномистецтво вручили кінооператору Сергію Лисецкому.

Документальний фільм Добровольці Божої чоти режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія було відзначено дипломом секретаріату правління НСКУ За громадянську і мистецьку мужність у фіксуванні та осмисленні подій російсько-української війни.

Премія НСКУ була заснована в 2014 році.

 

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: