ЮНЕСКО не визнає російським кримський музей-заповідник Херсонес Таврійський

коментувати
ООН і ЮНЕСКО не визнають Крим російським

ООН і ЮНЕСКО не визнають Крим російським

ЮНЕСКО не визнає, що кримський музей-заповідник Херсонес Таврійський знаходиться під відповідальністю Росії.

Про це в ході відеомосту Москва-Париж у четвер, 25 лютого, заявила постійний представник РФ при ЮНЕСКО Елеонора Митрофанова, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"На сьогоднішній день ЮНЕСКО не визнає. Було голосування в ООН, поки що Крим не визнаний російським у міжнародно-правовому розумінні цього питання", - сказала Митрофанова.

За її словами, Україна виходить з того, що цей об'єкт культурної спадщини належить Україні, ніякі російські закони там не діють, що на думку російської сторони, яка окупувала Крим "де факто не так".

Заповідник Херсонес Таврійський - велика музейна та науково-дослідна установа. Загальна площа заповідника становить близько 500 га. До складу заповідника входять давнє городище, ділянки унікальної сільської території міста, так звана хора, а також середньовічні фортеці Чембало і Каламіта.

Музейне зібрання нараховує близько 220 тис. музейних предметів основного фонду та близько 20 тис. предметів науково-допоміжного фонду, які перебувають в сховищах музею.

У 2013 році об'єкт Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора внесений у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Раніше повідомлялося, що співробітники кримського заповідника Херсонес Таврійський відмовилися працювати під керівництвом священика РПЦ МП, вважаючи новопризначеного директора некомпетентним і некваліфікованим.

Нагадаємо, Росія анексувала Крим у березні 2014 року. 16 березня 2014 року окупаційною владою було проведено т.зв. референдум про незалежність АР Крим.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: