Чому людей тягне до морів та річок. Огляд книг від НВ

коментувати
Чому людей тягне до морів та річок. Огляд книг від НВ

Люди завжди прагнули перебувати поблизу води. Вони хочуть бачити і чути воду з того місця, де їдять і сплять, і багато хто готовий за це викласти великі гроші. "З видом на море/океан" — мабуть, найдорожча фраза в будь-якій мові світу.

Людям подобається ритмічний звук хвиль, що розбиваються об берег моря, але чому саме цей звук найкраще заспокоює і розслабляє їх?

У незапам'ятні часи наші пращури вийшли з води та еволюціонували спочатку з водоплавних істот у плазунів, а потім і в прямоходячих. На ранніх стадіях розвитку в людського ембріона є зяброва щілина, дев'ять місяців до народження ми проводимо в рідкому середовищі.

Протягом століть збирачі, які селилися вздовж берегів річок, озер, морів і океанів, вигравали в плані "постачання" і менше залежали від погодних умов. До того ж, як вважає багато біологів і антропологів, саме кислоти омега-3, які містяться в рибі і морепродуктах, сприяли розвитку людського мозку.

В епоху появи перших міст річки служили природними стінами — в доповнення до дерев'яних і потім кам'яних, а також шляхами сполучення. Все це сприяло формуванню позитивних асоціацій, пов'язаних з водоймами, назавжди закарбувалися в нашому сприйнятті.

Тіло людини в цілому має майже таку ж щільність, як вода, що дозволяє нам плавати. І, що найцікавіше, за своїм мінеральним складом вода в клітинах людського організму порівнянна з морської, так що коли ми прагнемо відпочити на морі, це практично "повернення до витоків".

Можливо, саме в цьому полягає секрет жителів острівних держав або країн з довгою береговою лінією, багато з яких навіть при низькому рівні життя, рік за роком лідирують в Міжнародному індексі щастя.

Матеріал опублікований в НВ №41 від 6 листопада 2015 року

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: