Четверта інвестиційна конференція країн Центральної та Східної Європи зібрала лідерів ринку України та країн ЦСЄ

коментувати
Четверта інвестиційна конференція країн Центральної та Східної Європи зібрала лідерів ринку України та країн ЦСЄ

6 листопада в Києві в готелі Hilton Kyiv відбулася Четверта інвестиційна конференція країн Центральної і Східної Європи, яка зібрала понад 300 фахівців, учасників інвестиційного ринку, представників найбільших фінансових, державних і приватних установ України і Європи. Також захід відвідали представники галузевих і суспільно-політичних ЗМІ.

Організаторами заходу виступили Українська асоціація інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine і міжнародне об'єднання, в яке входить близько 120 000 інвестиційних професіоналів CFA Institute. Темою конференції стала «МАТЕМАТИКА ПРОТИ ГЕОПОЛІТИКИ: НА ЩО СТАВИТИ І ЯК ВИГРАТИ?»

Спікерами IV CEE Investment Conference були лідери найбільших фінансових інститутів і компаній, міжнародних інвестиційних банків і фондів, а також впливові політики. Відкрила конференцію Міністр фінансів України Наталія Яресько, яка описала ситуацію на фінансовому ринку країни, розповіла про проблеми і досягнення, поділилася планами на майбутнє, а також відповіла на питання учасників і журналістів.

«Наші макроекономічні прогнози на 2016 рік - 2% економічного зростання. Це реалістичний показник, і це вимагає від нас, щоб ми продовжували програму реформ», - сказала Наталія Яресько.

Айварас Абромавічус, Міністр економічного розвитку і торгівлі України виступив зі спеціальною доповіддю, в якій приділив особливу увагу необхідності прискорити приватизацію. Міністр висловив сподівання, що нові власники приватизованих підприємств створять більше робочих місць і запровадять нові технології.

«Дуже важливо, щоб серед тих законів, які будуть прийматися на наступному тижні, був проголосований в парламенті і закон про приватизацію державних підприємств, для того, щоб всі акції продавалися одним блоком. Це закладе основу для прозорої приватизації», - прокоментував Айварас Абромавічус.

Програма конференції поєднала в собі чотири панельні дискусії: «Регіон значних трансформацій: макроекономічні та геополітичні виклики для країн Центральної та Східної Європи», «Генеруємо альфу: ідеї для інвестування в країнах Центральної і Східної Європи від портфельних менеджерів», «Міжнародні банківські послуги в ЦСЄ: банки схожі - проблеми різні», «Корпоративний успіх у ЦСЄ: людський капітал проти економіки ресурсів».

Доповідачами IV CEE Investment Conference стали впливові інвестиційні професіонали, експерти галузі, серед яких Чімяо Фан, директор у справах Білорусі, Молдови та України, Світовий банк; Дмитро Сологуб, CFA, заступник Голови Національного банку України; Аттіла Коксал, CFA, Член ради директорів Асоціації інвестиційних професіоналів CFA Institute; Жером Вашер, постійний представник МВФ в Україні; Себастьян Кахлфельд, Директор і головний портфельний менеджер Deutsche Asset & Wealth Management Investment; Ясухіро Мімбута, старший портфельний менеджер Nomura Asset Management; Петр Серадзан, Головний виконавчий директор, керуючий партнер, Everest Investments; Енгін Акчакоджа, Експерт банківського сектора (ЄБРР / СБ), колишній голова Агентства з регулювання і нагляду за банківською системою Туреччини; Томаш Казміровський, Керівник роздрібного бізнесу, ABH Holdings (ABHH); Джакомо Волпі, Фінансовий директор, член правління UniCredit Bank; Алекс Ліссітса, генеральний директор «Індустріальної Молочної Компанії»; Костянтин Магалецький, Партнер компанії Horizon Capital; Богдан Купич, Віце-президент з розвитку бізнесу " KM Core; Руфат Алімарданов, Голова регіонального представництва в Україні та Білорусі, Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та ін. Серед учасників конференції були представники інвестиційних фондів з Німеччини, Польщі, Туреччини, Угорщини, Болгарії, Росії, Словенії, Великобританії і США.

В ході насиченої десятигодинної програми обговорювалися важливі питання для Української та Європейської економіки. Взагалі всі експерти - доповідачі і аудиторія конференції, зійшлися на тому, що Україна потребує якісних реформ і законодавчих змін, щоб стати інвестиційно привабливою країною, для цього у неї є всі передумови.

«У нас були ситуації в попередніх програмах, коли ми їх зупиняли з-за того, що не було зацікавленості в реформах. Ми проводимо транші на квартальних принципах, після чого збираємо звіти і дивимося, що було зроблено і що досягнуто. Дуже важливо, щоб ми бачили зацікавленість країни в проведенні реформ», - коментує Жером Вашер, постійний представник МВФ в Україні.

В ході Четвертої інвестиційної конференції країн Центральної і Східної Європи організатори провели електронне голосування, яке дозволило виміряти зміну думки учасників конференції щодо інвестиційного клімату в Україні. Так, на початку конференції 34,4 % учасників були готові інвестувати в Україну, а наприкінці ця цифра зросла до 49,8% при повторному голосуванні.

«Незважаючи на всі складнощі сьогодення в Україні, ми в CFA Society Ukraine дивимося з оптимізмом у майбутнє і намагаємося на своєму рівні досягати конкретних результатів. Таким безперечним успіхом в цьому році стала перемога української команди на Європейському фіналі CFA Research Challenge, а також сам факт проведення в Києві успішної міжнародної інвестиційної конференції. І ми не плануємо зупинятися на досягнутому", - підсумував Євген Гребенюк, Президент Української Асоціації інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine .

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: