6 грудня 2016, вівторок

Вони зробили це до Реала. Сімка найкращих камбеків в історії Ліги чемпіонів - відео

Стівен Джеррард з Ліверпуля почав камбек у матчі з Міланом в фіналі Ліги чемпіонів 2005 року, в результаті якого йому вдалося підняти над головою заповітний трофей

Після того, як напередодні в Лізі чемпіонів Реал переміг Вольфсбург з рахунком 3:0 після гостьових 0:2, НВ представляє сім матчів головного єврокубка, в яких сторона, що програвала, виявляла неабиякий характер і в драматичній боротьбі все-таки домоглася успіху. Феномен, якій у спорті називають камбеком.

1. Вердер - Андерлехт (1993 рік)

У матчі групового етапу німецький Вердер Отто Рехагеля (саме цей тренер у 2004 році привів Грецію до перемоги на чемпіонаті Європи) на своєму полі поступався бельгійському Андерлехту 0:3 після м'ячів Альберта і Боффена (двічі). Але за 24 хвилини до кінця матчу почалося неймовірне.

На 66-й і 72-й хвилинах Руфер і Братсет звели відставання господарів до мінімуму, після чого Хобш відновив рівновагу. Більше того, гості не зуміли здобути навіть нічийний результат після голів Боде і все того ж Руфера.

Вердер - Андерлехт 5:3
Голи: Руфер, 66, 89, Братсет, 72, Хобш, 81, Боде, 83 - Альберт, 16, Боффен, 18, 33

2. Ювентус - Манчестер Юнайтед (1999 рік)

У першому матчі півфіналу Манчестер Юнайтед і Ювентус розійшлися миром 1:1, а вже на полі італійського клубу гості пропустили відразу два голи вже до 11-й хвилини. Тим не менш, англійська команда не знітилася і проклала свою дорогу до фіналу. Ще до перерви точні удари Кіна та Йорка зробили рахунок 2:2, що вже виводило МЮ у вирішальний поєдинок турніру. Але на цьому Юнайтед не зупинився, і Коул приніс перемогу своєму колективу у другому таймі.

Ювентус - МЮ 2:3
Голи: Індзагі, 6, 11 - Кін, 24, Йорк, 34, Коул, 83

3. Манчестер Юнайтед - Баварія (1999 рік)

В одному з найзнаменитіших фіналів Ліги чемпіонів МЮ вже у дебюті пропустив гол від Маріо Баслера зі штрафного. Надалі німецький колектив був ближче до того, щоб збільшити свою перевагу, ніж англійська команда - до того, щоб відновити рівновагу. Але доданий до матчу час все перевернув з ніг на голову. Шерінгем і Солск'яєр, які ийшли на заміну, протягом трьох хвилин вирвали жаданий трофей з рук Баварії.

МЮ - Баварія 2:1
Голи: Шерінгем, 90+1, Солск'яєр, 90+3 - Баслер, 6

4. Депортиво - ПСЖ (2001 рік)

У другому груповому етапі Депортиво приймав на своєму полі ПСЖ у статусі фаворита матчу. Але голи Окочі та Лорана Леруа шокували місцеву публіку, встановивши рахунок 3:0 на 55-й хвилині. Вже через дві хвилини почався один із кращих "камбеків" в історії Ліги чемпіонів, героєм якого став нападник іспанської команди Вальтер Пандіані. Бомбардир забив три м'ячі, що разом з голом Трістана дозволило Депортиво виграти 4:3.

Депортиво - ПСЖ 4:3
Голи: Пандіані, 57, 76, 84, Трістан, 60 - Окоча, 29, Лоран Леруа, 43, 55

5. Депортиво - Мілан (2004 рік)

Мало хто ставив на Депортиво після першого матчу чвертьфіналу, який Мілан виграв на своєму полі з рахунком 4:1. Але головне те, що у себе вірили галісійці. Ще в першому таймі господарі поєдинку здобули результат, який виводив би їх у півфінал завдяки голам Пандіані, Валерона та Луке. Але для більшої впевненості у другому таймі Фран встановив рахунок 4:0.

Депортиво - Мілан 4:0
Голи: Пандіані, 5, Валерон, 35, Луке, 44, Фран, 76

6. Монако - Реал (2004 рік)

Точно так само мало хто вірив у Монако, який у першому поєдинку чвертьфіналу поступився Реалу на виїзді 2:4. Особливо після того, як вже в матчі-відповіді Рауль відкрив рахунок і вивів іспанський суперклуб вперед, через що монегаскам знадобилося забивати вже три м'ячі. Але господарі впоралися з важким завданням. Гол Жюлі в кінці першого тайму відновив рівновагу, а вже після перерви той же Жюлі та колишній нападник Реала Мор'єнтес принесли Монако сенсаційну перемогу і вихід у півфінал - 3:1.

Монако - Реал 3:1
Голи: Жюлі, 45+1, 66, Мор'єнтес, 48 - Рауль, 36

7. Мілан - Ліверпуль (2005)

Ще один великий фінал Ліги чемпіонів. Перший тайм, здавалося, вирішив долю трофею на користь Мілана Андрія Шевченка, коли Мальдіні і двічі Креспо зробили рахунок 3:0. Але у другому таймі Ліверпулю вдалось зробити неймовірне - голи Джеррарда, Шміцера та Хабі Алонсо дозволили йому відновити рівновагу - 3:3. А після того, як додатковий час не виявив переможця, англійський клуб виявився сильнішим у серії пенальті - 3:2.

Мілан - Ліверпуль 3:3 (2:3 - по пенальті)
Голи: Мальдіні, 1, Креспо, 39, 44 - Джеррард, 54, Шміцер, 56, Хабі Алонсо, 60