22 лютого 2017, середа

Визначилися всі півфіналісти чемпіонату світу з хокею

Канада має намір повторити минулорічний успіх на чемпіонаті світу

Відбулися чвертьфінальні матчі чемпіонату світу з хокею, який проходить в Москві і Санкт-Петербурзі.

У першому матчі ігрового дня Фінляндія без проблем розібралася з Данією. Протягом всього поєдинку підопічні Карі Ялонена володіли повною перевагою, закинувши п'ять шайб у ворота Себастьяна Дама. Дублем у цій зустрічі відзначився форвард Міннесоти Мікаель Гранлунд.

Фінляндія - Данія 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

1:0 – Гранлунд (Койву, Комаров) – 14:29
2:0 – Коскіранта (Пюеряля, Охтамаа) – 21:45
2:1 – Еллер (Крістенсен, Елерс) – 31:42 (5x4)
3:1 – Лайне (Хієтанен, Яакола) – 38:57
4:1 – Йокінен (Койву) – 57:46 (пусті ворота)
5:1 – Гранлунд – 58:07

Збірна США, яка привезла на цей чемпіонат світу молодіжний склад, підсилений кількома досвідченими гравцями, несподівано вибила збірну Чехії. Рахунок у матчі відкрили підопічні Владіміра Вуйтека, коли Томаш Зогорна реалізував буліт. У другому періоді Остін Меттьюз відновив паритет.

Переможця змогла виявити лише серія післяматчевих кидків, в якій більш точними виявилися американці. Переможний буліт на рахунку все того ж Меттьюза, який, ймовірно, на майбутньому драфті НХЛ буде обраний під одним з перших номерів.

Чехія - США 1:2 Б (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:1)

1:0 – Зогорна – 15:23 (буліт)
1:1 – Меттьюз (Ватрано, Уайдман) – 21:27
1:2 – Меттьюз – 70:00 (вирішальний буліт)

Один з фаворитів чемпіонату - збірна Канади - катком пройшлася по шведах. Перевага канадців була беззаперечною по ходу всього матчу, що вилилося в шість шайб.

Шатаут в цій зустрічі на свій рахунок записав воротар збірної країни кленового листа Кемерон Талбо, три очки набрав форвард Вінніпега Марк Шайфлі (1+2).

Канада - Швеція 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

1:0 – Шайфлі (О'Райллі, Стоун) – 18:39
2:0 – Дамба (Стоун, Шайфлі) – 26:05 (5x4)
3:0 – Маршан (Дамба, Шайфлі) – 32:02
4:0 – Домі (Райнхарт, Метісон) – 32:13
5:0 – Стоун – 51:05
6:0 – Брассар (Галлахер, Холл) – 53:22

В останньому чвертьфіналі господарі чемпіонату обіграли збірну Німеччини. Після голу Реймера в дебюті зустрічі підопічні Олега Знарка змушені були відіграватися. Розпечатати ворота Грайсса вдалося лише у другому періоді, однак після першого гола росіянам стало грати значно простіше і в подальший час завдяки чотирьом голам була здобута впевнена перемога.

Героєм матчу знову став Вадим Шипачов, який записав на свій рахунок три очки (2+1) і ще більше зміцнив свою перевагу в списку бомбардирів.

Росія - Німеччина 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

0:1 – Раймер – 04:45
1:1 – Шипачов (Дадонов, Бєлов) – 20:40
2:1 – Дадонов (Шипачов) – 27:17
3:1 – Шипачов (Телегін) – 34:14
4:1 – Овечкін (Кузнєцов, Любімов) – 42:45

У півфіналі збірна Фінляндії зіграє проти Росії, а канадці зіграють з американцями. Матчі 1/2 фіналу ЧС-2016 відбудуться 21 травня.

Нагадаємо, елітний дивізіон чемпіонату світу покинули збірна Казахстану, яка у вирішальному матчі поступилася Данії з рахунком 1:4, і команда Угорщини, яку на останнє місце у групі витіснили білоруси.