7 грудня 2016, середа

Це було нещодавно. Як Динамо і Шахтар залишали ні з чим Манчестер Сіті і Шальке

Перше побачення Динамо і Манчестер Сіті завершилося тріумфом киян

НВ згадує перемоги українських команд над своїми майбутніми суперниками в попередніх розіграшах єврокубків.

В 1/8 фіналу нинішнього розіграшу Ліги чемпіонів жереб звів Динамо і Манчестер Сіті.

Для суперників ця зустріч в єврокубках стане другою в історії. Вперше доля звела киян і "городян" чотири роки тому - навесні 2011 року в рамках 1/8 фіналу Ліги Європи.

Тоді Динамо змогло подолати груповий етап Ліги Європи і обіграти Бешикташ в 1/16 розіграшу другого за значимістю єврокубка.

Манчестер Сіті, зайнявши п'яте місце за підсумками чемпіонату Англії-2009/10, також виграв свою групу Ліги Європи, а потім за сумою двох зустрічей здолав грецький Аріс - 3:0.

На той момент "городяни" вже володіли досить потужним складом і боролися за чемпіонство в першості англійської Прем'єр-ліги, проте мали і претензії на завоювання титулу в Лізі Європи.

Перший матч протистояння проходив у Києві на стадіоні Динамо імені Валерія Лобановського. Тодішній тренер "городян" Роберто Манчіні виставив на гру бойовий склад, на чолі з лідерами своїх національних збірних - Венсаном Компані, Едіном Джеко, Давідом Сільвою, Яя Туре.

Однак у першій зустрічі зірковий склад манкуніанців не показав видатного футболу. Гравці Сіті були малорухливими як в атаці, так і в обороні. А на 25-й хвилині після подачі Ярмоленка з флангу помилкою Харта скористався Шевченко.

У другому таймі гра в атаці Сіті дещо змінилася, однак другий гол знову забило Динамо - Гусєв вразив верхній кут воріт Харта.

Перемога в першій зустрічі дозволила Динамо їхати в Манчестер з комфортною перевагою.

Динамо Київ - Ман Сіті 2-0 -fcdk

У другій зустрічі Сіті з перших хвилин позначили свої наміри відіграти перевагу киян, проте команду Манчіні підвів Балотеллі, який отримав червону картку в першому таймі. Це не завадило відразу після цього манкуніанцям відкрити рахунок. Після удару Коларова і рикошету від Тевеса м'яч опинився у дальньому куті воріт Шовковського.

У другому таймі Манчіні пішов ва-банк, випустивши на поле Джеко і Джонсона. Проте всі атакуючі наміри Сіті успіху не принесли - Динамо пройшло до чвертьфіналу, де поступилося майбутньому фіналісту турніру - португальській Бразі.

Вдалим попереднє побачення з майбутнім суперником було і для донецького Шахтаря.

"Гірники" перетиналися з Шальке  в 1/16 фіналу Кубка УЄФА сезону 2004/05.

Тоді, як і в нинішньому сезоні, Шахтар закінчив свій шлях в Лізі чемпіонів на третьому місці в групі і продовжив свої виступи в Кубку УЄФА.

Шальке, у свою чергу, зумів посісти друге місце у своїй групі в Кубку УЄФА, поступившись по ходу турніру тільки раз - у виїзному матчі проти Фейєноорда.

Фаворитом у цій парі вважалася саме німецька команда, що вона підтвердила вже в дебюті виїзного для себе матчу. На 7-й хвилині зустрічі на РСК Олімпійський рахунок відкрив Аілтон.

Шахтар протягом усієї зустрічі володів перевагою, яку ніяк не вдавалося втілити в гол. У другому таймі Мірча Луческу пішов на ризик, випустивши замість Вукіча і Дуляя бразильських новачків - Жадсона і Елано. Посилення атаки принесло свої плоди - на 86-й хвилині Брандао зрівняв рахунок.

Незважаючи на не зовсім вдалий для себе рахунок першого матчу, Шахтар вирушав у Гельзенкірхен, маючи моральну перевагу після першої зустрічі.

Мірча Луческу для виїзної зустрічі обрав більш оборонну тактику, наситив центр поля відразу трьома футболістами оборонного плану - Тимощуком, Левандовскі і Дуляєм, - з бажанням зіграти на контратаках.

Така тактика і принесла Шахтарю успіх. На 22-й хвилині швидкий Джуліус Агахова втік у контратаку і вразив ворота Франка Роста. Цей гол виявився єдиним у матчі.

У наступному раунді Шахтар схлеснулся з майбутнім півфіналістом турніру - голландським АЗ Алкмаар - якому поступився в обох зустрічах.

Нагадаємо, Ребров відреагував на результати жеребкування Ліги чемпіонів для "Динамо".

На думку Луческу, "Шахтар" зобов'язаний проходити Шальке.