17 серпня 2017, четвер

Шість порад для шостої спроби. Яких помилок потрібно уникнути Україні для перемоги над Словенією

Попередню дуель Україна і Словенія зіграли білим м'ячем по снігу

НВ вказує на уроки, які потрібно запам'ятати українській національній команді перед її шостою спробою подолати плей-офф відбіркових циклів на чемпіонат Європи та світу.

1. Арбітр може помилитися не на нашу користь, але це не привід опускати руки.

У кваліфікації на ЧС-1998 збірна України програла 0:2 в першому стиковому матчі Хорватії на виїзді. У повторному поєдинку жовто-сині зусиллями Андрія Шевченка зуміли відкрити рахунок, а потім Віталій Косовський встановив рівновагу за сумою двох матчів, однак арбітр Руне Педерсен не зарахував чистий гол півзахисника.

Господарі не змогли забити знову і незабаром пропустили у відповідь, тоді як норвезький суддя назавжди увійшов у лайливий фольклор українських вболівальників.

buildgif_01
Незарахований гол Косовського

2. У певних ситуаціях потрібно насамперед думати про свої прямі функції на полі і пам'ятати, що від добра добра не шукають.

У першому матчі плей-офф відбору на Євро-2000 Україна вигравала 1:0 в гостях у Словенії після голу Шевченка, але не змогла вивезти з Любляни навіть нічию. На початку другого тайму " жовто-сині пропустили м'яч від Заховича, але навіть результат 1:1 виглядав цілком комфортним.

Фатальним для українців став епізод на 85-й хвилині, який не віщував нічого жахливого. Олександр Шовковський взявся виконувати штрафний удар біля бокової лінії, залишивши свої ворота порожніми. Удар воротаря гостей виявився невдалим, адже Ачімовіч зловив сферу і відправив її парашутом у залишені голкіпером володіння.

buildgif.com-151350_01
Фатальна помилка Шовковського

3. Будь-який із матчів може супроводжуватись снігопадом, адже поєдинки проходять в середині листопада, тому ні в якому разі не можна грати білим м'ячем.

У другому поєдинку плей-офф відбору на Євро-2000 завдання перемогти Словенію ускладнював снігопад, який обрушився на Київ. Більше години гри господарі безуспішно штурмували гостьові ворота, поки на 68-й хвилині Сергій Ребров не забив-таки настільки потрібний гол з пенальті.

Потім команди помінялися ролями, і вже словенці намагалися засмутити ворота Шовковського. На 77-й хвилині після розіграшу штрафного це вдалося Павлину, який приніс своїй збірній путівку на континентальний турнір після удару через ліс ніг у чужій штрафній. Можливо, воротар жовто-синіх зміг би врятувати команду від пропущеного голу, якщо б організатори з незрозумілої причини не вирішили грати м'ячем білого, як сніг, кольору.

buildgif.com-151351
Гол Словенії, забитий білим м'ячем

4. Перший матч на своєму полі вимагає граничної надійності біля своїх воріт, адже для суперника гол на виїзді фактично дорівнює двом.

У стикових поєдинках за право зіграти на ЧС-2002 Україні випав нелегкий суперник - збірна Німеччини, яка переживала не кращі часи. Але підопічні Валерія Лобановського, що першу гру проводили у Києві, не змогли скористатися цією ситуацією.

Хоча початок для господарів видався вдалим: Зубов підкараулив відскок м'яча і вивів команду вперед на 18-й хвилині. У плей-офф цінність будь-якого голи надзвичайно висока, що напевно розуміла збірна України, але все ж пропустила на 31-й хвилині від Баллака. Матч завершився з результатом 1:1, і жовто-сині втратили шанси відправитися в Німеччину з позитивним настроєм.

buildgif.com-151352
Гол Баллака

5. Збірна Словенії - не найсильніший суперник у плей-офф відбору на Євро-2016, однак її не можна недооцінювати.

За підсумками жеребкування відбору на ЧС-2010 українські вболівальники були сповнені оптимізма щодо виходу у фінальну частину турніру, адже в суперники дісталась не найсильніша команда Греції. Виїзна нічия 0:0 у першому матчі переконала багатьох із них, що на своєму полі вже точно буде перемога.

Жовто-сині добре почали матч, але саме вони пропустили м'яч від Салпінгідіса на 31-й хвилині і не зуміли навіть зрівняти рахунок. Після цього розмови про легкого суперника здавалися безглуздими.

buildgif.com-151355
Гол Салпінгідіса

6. Прагнення перервати серію невдач у плей-офф і здійснити реванш в дуелі зі Словенією обіцяє допомогти Україні виграти перший матч, але після можливого успіху не можна вважати завдання виконаним.

У попередньому відбірному циклі - на ЧС-2014 - підопічні Михайла Фоменка не злякалися сили збірної Франції і завдяки прекрасному настрою, самовіддачі та націленості на чужі ворота змогли виграти 2:0 в Києві.

Проте, схоже, успіх у першій грі зіграв злий жарт із жовто-синіми, які розбив роздратований опонент з результатом 3:0. Повернути домашній настрій Україні вже було пізно, хоча прагнення суперника виправити ситуацію напередодні виглядало очевидним.