26 червня 2017, понеділок

Канада виграла чемпіонат світу з хокею другий рік поспіль, Росія завоювала бронзу

Канада захистила звання чемпіона світу

Канада стала переможцем чемпіонату світу з хокею, який проходив у Москві та Санкт-Петербурзі.

У фінальному поєдинку канадці здобули важку перемогу над збірною Фінляндії. Вирішальним виявився гол Коннора Макдевіда в першому періоді, який він забив після передачі Метта Дюшена.

Фіни в цьому матчі виглядали досить слабо в атаці і не зуміли тримати оборону канадців в напрузі, щоб змусити її допускати помилки. Шанси, які були у підопічних Карі Ялонена під час гри в більшості, реалізувати не вдалося.

В кінцівці матчу фіни поміняли воротаря на шостого польового гравця, але пропустили у порожні ворота за секунду до кінця матчу.

Канада зуміла захистити своє звання чемпіона світу, яке вона завоювала рік тому на світовій першості в Чехії. В цілому, ця перемога стала 26-ю для збірної Канади на чемпіонатах світу.

Фінляндія - Канада 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

0:1 – Макдевід (Дюшен) – 11:24
0:2 – Дюшен (Маршан) – 59:59 (пусті ворота)

У "втішному" фіналі збірна Росії не залишила шансів команді США. З перших хвилин господарі чемпіонату показали свої наміри реабілітуватися за поразку в півфіналі і зуміли вже в першому періоді закинути дві шайби у ворота Кінкейда.

У другому періоді всі питання про переможця були зняті, коли у воротах американців побували ще три шайби. Підсумковий рахунок - 7:2 на користь росіян і, як і дев'ять років тому, "Червона машина" на домашній світовій першості задовольнилася лише бронзою.

Росія - США 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

1:0 – Войнов (Калінін, Широков) – 06:23
2:0 – Мозякін (Дацюк, Орлов) – 13:41 (5x4)
3:0 – Телегін (Дацюк, Мозякін) – 29:36
4:0 – Дадонов (Панарін, Шипачов) – 32:49
4:1 – Ватрано (Варсовскі, Нельсон) – 34:29 (5x4)
5:1 – Панарін (Бєлов, Чудінов) – 35:22
5:2 – Ватрано (Варсовскі) – 43:42
6:2 – Мозякін (Дацюк) – 53:13
7:2 – Шипачов (Дадонов, Панарін) – 59:53 (5x4)

Нагадаємо, елітний дивізіон чемпіонату світу покинули збірна Казахстану, яка у вирішальному матчі поступилася Данії з рахунком 1:4, і команда Угорщини, яку на останнє місце у групі витіснили білоруси.