9 грудня 2016, п'ятниця

Золотий початок. Як Україна стартувала на Паралімпіаді в Ріо

Євген Богодайко став першим золотим призером у збірній України на Паралімпіаді в Ріо

В перший день Паралімпійських Ігор збірна України здобула дев'ять нагород, серед яких одне золото, одне срібло та сім бронзових медалей.

Плавець Євген Богодайко з результатом 1:1.55 приніс українській команді першу золоту медаль на дистанції 100 метрів на спині. Денис Дубров отримав срібло в плаванні на 100 метрів брасом (1:05.10').

За підсумками першого дня Паралімпіади збірна України посідає дев'яте місце в загальному заліку. Лідирує Китай, у якого сім золотих, дев'ять срібних та чотири бронзові нагороди. На другій позиції Великобританія з п'ятьма золотими, трьома срібними та трьома бронзовими медалями. Третя сходинка у команди Узбекистану, в активі якого три золотих, дві срібних та три бронзових нагороди.

Таблица сайта rio2016.com
Таблиця сайту rio2016.com

Бронзові нагороди виграли Ольга Свідерська в плаванні на дистанції 100 м вільним стилем (1:34.86), Оксана Хруль на дистанції 100 м на спині (1:26.82), Ярослав Семененко на дистанції 100 м на спині (1:15.41), Давид Хорава (дзюдо, вагова категорія 66 кг), Юлія Галінська (дзюдо, вагова категорія 48 кг), Руслан Катишев у стрибках у довжину ( 6.20 м), Роман Данилюк - у штовханні ядра (15, 94 м).

Раніше українці Роман Данилюк і Руслан Катишев завоювали перші медалі на Паралімпійських іграх, які проходять в Ріо-де-Жанейро.