24 квiтня 2017, понеділок

Хочу нагадати, на якому місці ми за рівнем ВВП. Жданов прокоментував виступ України на Іграх в Ріо

Ігор Жданов задоволений виступом українських олімпійців

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов прокоментував місце України у загальному медальному заліку Олімпійських ігор у Ріо.

За словами Жданова, завоювання українськими спортсменами 11-ти медалей на Іграх в Ріо можна вважати гідним результатом.

"Дивіться, ми завоювали 11 медалей. Взагалі-то офіційного медального рейтингу не існує, тому кожний рахує, як вміє. Якщо ми порахуємо так, як це роблять у Німеччині (з першого по десяте місця, при цьому, хто посів 10-е місце, отримує один бал), то ми зайняли на Олімпіаді 15-е місце. А МОК видає дипломи першим шести спортсменам, і якщо рахувати таким чином, то ми посіли 14-е місце в світі. Якщо просто за кількістю медалей, як рахує США, у нас – 25-е місце. А за кількістю золотих медалей – 31-ше", - цитує слова Жданова Цензор.нет.

Також міністр вважає, що результати українців у Ріо навіть краще, ніж можна було очікувати, виходячи з економічного становища України.

"Все це дуже суб'єктивно. І потім, я хочу нагадати колегам: ми на якому місці в світі за рівнем ВВП на душу населення? На 134-му. При цьому ми за результатами Олімпіади в Ріо обігнали Польщу, Бельгію, Норвегію, Португалію, Австрію, Ірландію та багато інших більш заможних країн Європи.

У чому взагалі завдання міністра? Він що, повинен скакати з скакалочкою, бігати, стрибати, стрічкою махати?

Ліквідувати міністерство? А кого тоді у відставку будуть відправляти? Президентів федерацій?", - заявив Жданов.

Раніше глава Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі закликав відправити у відставку міністра спорту України Ігоря Жданова за погані результати української олімпійської збірної на іграх в Ріо.

У відповідь глава Мінспорту заявив, що керівнику Одеської області слід було б відзвітувати про особистий внесок у розвиток спорту в своєму регіоні, перш ніж критикувати виступ олімпійської збірної України та роботу Жданова.

Срібний призер з греко-римської боротьби на Олімпіаді в Ріо, українець Жан Беленюк, заявив про те, що міністр спорту Ігор Жданов не став авторитетом для спортсменів і тренерів країни.