27 квiтня 2017, четвер

Фінал Ліги Чемпіонів УЄФА на кораблі Heineken

Перегляд головного футбольного матчу цього року пройшов в незабутній атмосфері.

Суботнім вечором 28 травня всі футбольні фанати чекали одного - о 21:45 починався головний матч європейського континенту. У Мілані на стадіоні «Сан-Сіро» за чемпіонський кубок боролися дві команди з Мадрида - Реал та Атлетіко. Пристрасті розпалював і той факт, що команди зустрічалися у фіналі Ліги чемпіонів два роки тому. Тоді Реал виявився сильнішим, і цього сезону Атлетіко планував помститися за свою поразку.

Проте не тільки глядачам на трибунах 80-тисячного італійського стадіону пощастило відчути загострення футбольних пристрастей. Переможцям акції «Чемпіон кожного матчу», спонсором якої була ТМ Heineken®, представилася унікальна можливість провести незабутній футбольний вечір в незвичайному місці - на власному «Сан-Сіро», який розташувався на палубах великого зеленого корабля. Настрій нічим не відрізнявся від атмосфери в Мілані.

Публіка на кораблі розділилася приблизно порівну: одні вболівали за Реал, інші - за Атлетіко. Байдужих не було. І обидва табори уболівальників зі стартових хвилин активно підтримували свої команди, згадуючи або вигадуючи фірмові «кричалки».

У перші хвилини гри більш активним був Реал. Королівський клуб впевнено тримав м'яч під своїм контролем, поступово наближаючись до воріт суперника. Але Атлетіко вибудував надійний захист. Якщо ж він не справлявся з атаками «вершкових», воротар команди Ян Облак гасив всі приводи для занепокоєння.

Але вже на п'ятнадцятій хвилині ситуація змінилася. Після скидки Гарета Бейла капітан Реала Серхіо Рамос точно пробив в створ воріт. Після забитого гола Реал зменшив оберти, віддав ігрову ініціативу Атлетіко, і чекав помилки противника. Але до кінця першого тайму рахунок на табло так і не змінився.

Друга половина зустрічі суттєво не відрізнялася від першої. Реал грав спокійно і відповідав стрімкими контратаками. Атлетіко ж намагався взяти ворота опонента штурмом, заробивши в результаті пенальті. Нападаючий Антуан Грізманн вдарив прицільно і потужно, але влучив в перекладину. Публіка на палубі здригнулася: одні схопилися за голови, інші не приховували радості від промаху.

Реал створив ще кілька небезпечних моментів, після яких міг подвоїти свою перевагу. Але Атлетіко за 15 хвилин до закінчення матчу повернув в гру інтригу. Хуанфран віддав пас в район дальньої штанги, і Яннік Карраско майстерно пробив по м'ячу головою. За рахунку 1:1 вболівальники заговорили про додатковий час і пенальті.

Сценарій розвивався так, як і годиться в цьому фіналі. Гра вийшла за межі 90 хвилин. В овертаймах обидві команди вели себе стримано і обережно - ніхто не хотів втратити перемогу в самому кінці. Після 30 додаткових хвилин, зустріч дійшла до кульмінації. Глядачі - запаслися чіпсами і стали очікувати на серію 11-метрових ударів.

Перші чотири удари обидві команди виконали бездоганно - без шансів для воротарів. Рівновага гри було очевидною і стало зрозуміло: долю чемпіонства вирішить перша помилка. Той же Хуанфран, який допоміг забити гол своїй команді, в серії пенальті підвів Атлетіко. Футболіст послизнувся і пробив в штангу. Останнє слово було за Реалом. До позначки підійшов лідер королівського клубу Кріштіану Роналду і без жодного хвилювання виконав те, що від нього очікували вболівальники Реала.

Мадридський Реал знову завоював титул найсильнішого клубу Європи. Трофей став 11 за рахунком для мадридців. Але для легендарного Зінедіна Зідана, який вигравав з Реалом Лігу чемпіонів в 2002 році в якості гравця, це перша серйозна перемога в якості тренера. Атлетіко ж, як і два роки тому, знову впустив шанс на останніх секундах поєдинку.