23 вересня 2017, субота

Фіаско мадридського двору. Єдина і легендарна перемога українського клубу над Реалом

Перемога над Реалом стала історичною як для Динамо, так і всього українського футболу

Напередодні поєдинку проти Шахтаря з Реалом НВ згадує незабутній успіх київського Динамо в чвертьфіналі Ліги чемпіонів 1999 року в двобої з мадридським суперником.

У сезоні 1998/1999 років українська команда змогла вдруге вийти в плей-офф ЛЧ після повернення в клуб Валерія Лобановського. На відміну від чвертьфіналу 1998 року, коли шлях киянам перервав Ювентус, шанси українського колективу в дуелі проти Реала оцінювалися вище. По-перше, за минулий рік у команди стало більше досвіду єврокубкових матчів, по-друге, вона стала банально сильніше як в колективному відношенні, так і з точки зору індивідуальностей.

Першу зустріч Динамо мало грати в Мадриді. До перерви вболівальники не побачили голів, але через 10 хвилин після відновлення матчу гостям вдалось провести разючу атаку: Олександр Шовковський, який і зараз займає місце в основі киян, вдало вибив м'яч від своїх воріт, а нинішній наставник Динамо Сергій Ребров зробив зкидку у вільну зону на Андрія Шевченка. Бомбардир української команди першим дотиком прийняв м'яч на стегно, а потім вразив рамку суперника точним пострілом у нижній кут.

На 67-й хвилині господарям вдалося відновити рівновагу після ефектно виконаного штрафного ударуі Предрагом Міятовичем. Незважаючи на спроби мадридців вирвати перемогу в хвилини, що залишались, київський колектив зумів вивезти результативну нічию з Іспанії.

Роком раніше Динамо також зіграло 1:1 на виїзді з Ювентусом, але вдома було розбито з рахунком 1:4. Це викликало тривожні думки у вболівальників клубу напередодні повторної гри, незважаючи на непоганий результат в цілому. Тим не менш, дружина Валерія Лобановського довела, що за рік, що минув, вона суттєво зросла і підготувалась для великих досягнень.

Як і в мадридському поєдинку, перший тайм не приніс голів. І хоча рахунок 0:0 у київській грі цілком влаштовував господарів, вони не відсиджувались біля своїх воріт, намагаючись нагнітати обстановку біля чужих володінь. Старання Динамо були винагороджені на 67-й хвилині, коли Шевченко заробив пенальті. Андрій не зумів реалізувати 11-метровий удар, але виявився першим на добиванні.

Гості зробили спроби відігратися, проте вони не принесли успіх. Зате трохи більше чверті години гри після першого м'яча кияни змогли відзначитись вдруге після тривалого володіння м'ячем і подальшої атаки. Підсумком її стала ще одне блискуче взаємодія Реброва та Шевченка: перший віддав ефектний пас за спини захисникам Реала, а другий відправив м'яч у сітку.

Рахунок 2:0 протримався до фінального свистка арбітра, який констатував вихід Динамо до півфіналу Ліги чемпіонів. Там підопічні Лобановського за рівної та драматичної боротьби поступилися Баварії з загальним рахунком 3:4. Між тим, успіх Динамо в дуелі проти Реала так і залишився єдиним в історії українських клубів у протистояннях з мадридською командою.