27 липня 2017, четвер

Німеччина довела Буффона до сліз після історичної перемоги над Італією

Герой Навряд чи напередодні битви з Італією воротар збірної Німеччини Мануель Нойєр не прокручував в голові сценарій гри, який передбачав би серію пенальті. Організована та надійна оборона "Скуадри Адзурри" не обіцяла багато шансів забити навіть "Бундестіму", тому за умови, в свою чергу, акуратної гри німецької команди біля своїх воріт перспектива
Німеччина нарешті перемогла Італію в офіційному матчі

НВ підводить підсумки чергового дня на чемпіонаті Європи з футболу, в який Німеччина у чвертьфіналі обіграла Італію в серії післяматчевих пенальті з рахунком 6:5 після того, як основний і додатковий час закінчився з результатом 1:1.

Герой

Навряд чи напередодні битви з Італією воротар збірної Німеччини Мануель Нойєр не прокручував в голові сценарій гри, який передбачав би серію пенальті. Організована та надійна оборона "Скуадри Адзурри" не обіцяла багато шансів забити навіть "Бундестіму", тому за умови, в свою чергу, акуратної гри німецької команди біля своїх воріт перспектива випробувати сили в пробитті 11-метрових здавалася цілком реальною.

У підсумку суперники так і не змогли визначити переможця в основний і додатковий час, а тому на авансцену повинні були вийти не тільки емоційні та фізичні сили, а також міцні нерви пенальтистів, але й таланти воротарів. Першому номеру збірної Німеччини протистояла інша легенда даного амплуа - Джіджі Буффон. І незважаючи на величезний виклик, саме Нойєр вийшов в цій сутичці переможцем.

Голкіпер німецької команди парирував відразу два удари, що завдали Леонардо Бонуччі та Маттео Дарміан - промах останнього і виявився фатальним для Італії. Між тим, його візаві зміг відбити лише один постріл з "точки" - від Томаса Мюллера, тоді як інші невдалі спроби суперника - від Озіла та Швайнштайгера - прийшлися в стійку та вище воріт відповідно. Нойєр не зробив нічого надприродного - він просто зіграв надійно.

Невдаха

Ніхто не знає, як би закінчилася ця серія пенальті, використай свій шанс Сімоне Дзадза. Нападник "Скуадри Адзурри" був другим у своїй команді, хто підійшов до 11-метрової позначки. При цьому наставник італійської збірної Антоніо Конте випустив форварда у самому кінці додаткового час, спеціально розраховуючи на успішну спробу з боку Дзази.

На жаль для Італії, Сімоне відзначився конфузом, коли, безглуздо почимчикувавши до м'яча, він швидше налякав себе, ніж Нойєра, та відправив сферу далеко над воротами.

Для самого нападника та вболівальників його збірної - це справжнє розчарування, а для інших - джерело натхнення для численних мемів, де удар Дзадзи порівнюються з різними ситуаціями. Ось, принаймні, пара з них.

Історична подія

Німецька команда має шанс стати третьою збірною в історії, яка після перемоги на чемпіонаті світу виграла першість Європи. Але навіть якщо їй це не вдасться, вона вже переписала власну історію, коли нарешті перемогла Італію на великому турнірі.

Перед зустріччю у чвертьфіналі нинішнього континентального чемпіонату Німеччина мала сумну статистику у вигляді відсутності перемог над опонентом в офіційних поєдинках. І завдання перервати цю невдалу серію у кількості восьми матчів не представлялася легкою і цього разу. На Євро-2016 "Скуадра Адзурра" за допомогою контратак чудово показала себе у протистоянні з командами високого рівня, які діють першим номером - так були переможені Бельгія та чинний чемпіон Європи Іспанія.

Особливо турбувати "Бундестім" повинен був останній випадок, адже його футбол багато в чому схожий на те, як діють піренейці. Тим не менш, наставник німців Йоахім Льов зробив правильні висновки і, судячи з усього, дав вказівки діяти обережно, без особливих прискорень, і головним чином - вичікувати помилок. Багато в чому через це гра мала нудний характер, де кожна із сторін в першу чергу побоювалася пропустити.

Німеччина все ж дочекалася помилки суперника, коли у другому таймі провалився правий фланг Італії, звідки й взяла свій початок чудова комбінація, яку завершив голом Месут Озіл. Але після того, як на іншому кінці поля дружина Антоніо Конте отримала право на пенальті та успішно його реалізувала, "Манншафту" було важко розраховувати на ще один вдалий випадок забити. На щастя для німецької збірної, гірше виконання 11-метрових у виконанні італійців разом із вмілими діями Нойєра у воротах принесло їм успіх над настільки незручними опонентами. І так насичений історичними подіями Євро в результаті отримав ще одну знакову главу.

Сльози

Якщо Мануелю Нойєру в цьому поєдинку випала честь радіти, то його візаві Джіджі Буффону - плакати. І в прямому сенсі слова теж. Мабуть, 38-річний голкіпер зробив все, щоб виграти серію пенальті у свого молодого колеги, але свою частину роботи не виконали партнери.

Напруга важких матчів, підсумком яких стала невдача, не могла не выплеснутися на обличчі Буффона у вигляді сліз. Джіджі, який багато побачив у своїй кар'єрі, просто не зміг стриматися. Але, схоже, великий голкіпер навіть і не думає закінчувати кар'єру та, на щастя, ми ще побачимо його у светрі збірної Італії й після Євро.

Джиджи Буффон не сдерживал слез после поражения
Джіджі Буффон не стримував сліз після поразки

Курйоз

Одного удару Сімоне Дзадзи, мабуть, цілком достатньо для курйозу дня. Однак, враховуючи те, що він вже отримав більш "почесну" нагороду, зазначимо звершення іншого футболіста з іншої команди. За 15 хвилин до кінця основного часу захисник Німеччини Джером Боатенг так сильно прагнув перешкодити супернику у власному штрафному, що здійснив чудовий блок-шот в кращих традиціях баскетболу. Але оскільки це все-таки футбольний чемпіонат Європи, такі дії призвели до пенальті у ворота німців - його, на відміну від своєї післяматчевій спроби, успішно виконав Леонардо Бонуччі.

Тим не менш, Боатенг може не сумувати від того, що настільки гарний прийом виліз для команди боком. Зате його гідно оцінили користувачі Мережі, які вже зробили купу мемів. Мабуть, з урахуванням підсумкового успіху Німеччини, Джером і сам тепер може переглянути їх з посмішкою.