8 грудня 2016, четвер

Прощавай, Євро-2016. День, який покінчив з надіями України

Україна першою втратила шанси на вихід до плей-офф Євро-2016

НВ підводить підсумки восьмого дня фінальної частини чемпіонату Європи з футболу, в який стало відомо про те, що збірна України втратила шанси на вихід до 1/8 фіналу.

Герой дня

Участь нападника збірної Англії Даніеля Старріджа на континентальній першості у Франції була під серйозним питанням. На батьківщині родоначальників футболу з'явилися нові якісні форварди в особі Харрі Кейна, а також Джеймі Варді. Крім того, стрімко увірвався у футбол великих досягнень 18-річний талант Маркус Рашфорд, тоді як позиції в національній команді капітана Уейна Руні залишаються непорушними. Здавалося, місця для Старріджа вже немає, але наставник "Трьох Левів" Рой Ходжсон все ж взяв нападника Ліверпуля на Євро.

Звичайно, Деніел все одно залишився запасним гравцем збірної, а тому змушений був чекати свого шансу цілих півтора матчі на Євро-2016. На тлі осічки у поєдинку проти Росії Англія більше не могла допустити втрати очок, коли програвала Уельсу після першого тайму. Критикований за небажання використовувати запасних форвардів, Ходжсон все-таки випустив Старріджа, а також Варді у перерві. Логічний крок, який врятував британську збірну від розчарування.

Спершу Деніел взяв участь у взятті воріт, яке вдалося Варді. А вже потім, після кількох безуспішних спроб вразити ворота суперника, Старрідж приніс англійцям перемогу, точно пробивши у сітку валлійської рамки на 90+1 хвилині. Тепер ніхто вже не назве форварда зайвим на Євро.

Антигерой дня

Збірна України назавжди увійде в історію, як перша команда, яка покинула чемпіонат Європи 2016 року, хоча ніщо не віщувало такого безславного кінця напередодні матчу проти Північної Ірландії. В жовто-синіх багато хто бачили фаворитів поєдинку, враховуючи відрізками якісну гру підопічних Фоменка в першому турі проти Німеччини. Більш того, очікувалась очна битва України з Польщею за вихід з групи.

Але в Ліоні сталося щось неймовірне. Наша збірна виглядала більш-менш стерпно тільки першу третину години гри. Михайло Фоменко замість Романа Зозулі виставив з перших хвилин більш фактурного Євгена Селезньова, маючи намір, схоже, не поступитися потужному супернику на другому поверсі. Досягти цього не вдалося, але в той же час Україна виявилася занадто повільною для того, щоб пробити ешелоновану оборону британців. Ситуація посилилася на початку другого тайму, коли у ворота П'ятова влетів м'яч після стандарту, хоча тільки ледачий не говорив перед матчем про важливість приділити увагу цьому аспекту.

Второй гол сборной Северной Ирландии
Другий гол збірної Північної Ірландії

Проблеми України з тактикою в цьому матчі - півбіди. Головне те, що жовто-сині не виглядали командою, яка б щиро хотіла переломити хід поєдинку. Великого бажання і справжньої спортивної злості так і не виявилося. Опинившись у ролі колективу, що прогає, важливо бути згуртованим, шукати передачею партнера, який, у свою чергу, повинен намагатися відкритися під пас. Разом з підстраховкою і загалькомандною швидкістю зазвичай так з'являються хороші шанси на успіх, проте підопічні Фоменка були цього позбавлені. Тому поступившись Північній Ірландії 0:2, Україна відправиться додому. Вже після нічого не вирішуючої для неї гри з Польщею.

Сюрприз дня

За мотивами матчу першого туру про збірну Північної Ірландії вже встигли скласти поспішне враження. Мовляв, вся сила цієї команди - насичена оборона і рідкісні шанси зловити суперника на контратаках. Ну і стандарти, звичайно. Мало хто чекав, що підопічні Майкла О'Ніла будуть грати якось інакше й проти України.

Але, більш-менш відповідаючи цьому образу на початку поєдинку з жовто-синіми, британці нав'язали потужний пресинг суперника, в результаті чого той просто позбувся хоч якої-небудь комбінаційної гри і навіть притиснулися до своїх воріт. А коли Гарет Макоулі забив у ворота П'ятова, він і його партнери пішли не в звичайну глуху оборону - цей захист був більш гнучким і часто починався ще на чужій половині поля у вигляді пресингу. Ось так Північна Ірландія несподівано перетворилася у претендента на місце в плей-офф, засмутивши Україну.

Дежавю дня

На Євро-2012 українська команда грала у Донецьку проти збірної Франції, але вже через п'ять хвилин після початку матч повинен був зупинитися через негоду. Гроза, блискавки і сильний дощ зупинили гру. І якщо у жовто-синіх і був тоді сильний настрій добитися успіху, його змило разом зі стихією - суперник переміг 2:0. Так дружина Олега Блохіна програла свій перший з двох поєдинків на континентальній першості того року і змушена була припинити участь на турнірі після групового етапу.

Чотири роки потому на новому Євро, який тепер вже проходив на батьківщині кривдника чотирирічної давності, у другому матчі Україна зіграла проти Північної Ірландії. Але поєдинок знову переривався через негоди - сильного дощу разом із градом. Цього разу команди недого перебували в підтрибунному приміщенні, але поразка з рахунком 0:2 для жовто-синіх знову сталася. І знову після групового етапу фінальна частина континентальної першості для української збірної завершилася. Це вже якийсь знак?

Матч сборной Украины против Северной Ирландии прерывался из-за дождя с градом
Матч збірної України проти Північної Ірландії переривався через дощ з градом

Піонери дня

Підопічні Михайла Фоменка ще могли б зберегти теоретичні шанси на вихід в плей-офф, якби Німеччина перемогла Польщу в очному поєдинку. У такому разі бралися б до уваги заплутані розклади, де Україна ще могла вийти з третьої позиції у групі.

Тим не менш, конкуренти видали не надто багатий на моменти матч, за підсумками якого вперше на Євро-2016 була зафіксована нульова нічия. Після того, як у неділю Німеччина стала першою на турнірі збірною, хто забив з різницею більш ніж в один гол, тепер поєдинок за її участю відзначився завершенням іншої тенденції. На жаль, в обох випадках постраждали інтереси української збірної.