24 сiчня 2017, вівторок

Прощання з Вікінгами. Битва, в якій перемогла Франція та не програла Ісландія

Ісландія домоглася грандіозного тріумфу на Євро-2016

НВ підводить підсумки заключного чвертьфінального дня на Євро-2016, в який Франція завдяки перемозі з рахунком 5:2 над Ісландією пройшла до півфіналу.

Герой дня

Напередодні чвертьфіналу НВ склав міні-рейтинг з тих зоряних гравців континентальної першості, які на той момент так і не змогли проявити свої кращі якості, хоча очікування були протилежними. У цей список, крім чотирьох інших, потрапив і нападник збірної Франції Олів'є Жиру. Все тому, що основний форвард команди-господарки турніру в чотирьох матчах відзначився лише одним голом, та й той не став переможним. При цьому він втратив безліч моментів, і якби не зусилля партнерів, занапащені їм шанси могли дорого обійтися "Ле Бле".

У чвертьфінальному матчі проти Ісландії Жиру виправився. Він реалізував першу ж надану можливість вразити чужі ворота, він брав участь чи не в кожному небезпечному епізоді у володіннях суперника, він ефектною передачею вивів на ударну позицію партнера по атаці Антуана Грізманна в моменті з четвертим голом французів. Нарешті, він оформив дубль наприкінці години гри та тим самим записав у свій актив третій м'яч на турнірі.

Тепер, коли "Галльські Півні" дісталися півфіналу, Олів'є нарешті проявив свої найкращі якості. Якщо Жиру допоможе команді перемогти Німеччину й на наступній стадії, відпадуть останні сумніви в тому, що він гідний бути головним форвардом національної команди.

Не невдахи дня

Збірна Ісландії закінчила виступи на Євро-2016 на стадії чвертьфіналу. Якщо комусь від цього сумно (а, судячи по величезній підтримці "Вікінгів" в Мережі, таких дуже багато), ще раз перечитайте попереднє речення. Хоча мені не важко повторитися. Ісландія. Закінчила. Виступи. На Євро-2016. У чвертьфіналі. Уявіть, що рік тому до вас прилетів хтось із майбутнього та сказав цю фразу. Ваша реакція? Напевно хтось з учасників цієї зустрічі видався б вам потенційним клєнтом психлікарні - або співрозмовник, який городить нісенітницю, або ви, що говорите зі співрозмовником, який прилетів із майбутнього та городить нісенітницю.

Звичайно, ніхто не відміняв правдивість приказки про те, що чим вище підіймаєшся, тим болючіше падати. І зазвичай на цьому місці вказується невдаха дня, під параметри якої сухі цифри цілком підганяють ісландську команду - поразка, яка стала очевидною ще в першому таймі, коли був зафіксований рахунок 0:4. Але в дійсності збірна цієї крихітної північної країни точно не була невдахою. Навпаки - вона стала переможцем. Моральним тріумфатором Євро-2016, де, виявляється, можна досягти успіху, навіть якщо ти не велика футбольна нація, навіть якщо у тебе немає явних зірок, а ще недавно ти знімав кліпи і лікував зуби. Але зате ти готовий гризти землю цими ж зубами, пам'ятаючи про історичний шанс і тисячі відданих фанатів, які залишили батьківщину без десятої частини її населення під час турніру.

Сборная Исландии и ее болельщики были единым целым
Збірна Ісландії та її вболівальники були єдиним цілим

Вперше пробившись на велику першість, гравці збірної Ісландії не заспокоїлися, а продовжили битися. Адже це унікальна можливість - чому б ні!? Інакше що тут робити? Кого боятися? Тим часом, десь в іншій команді так і не зрозуміли своєї можливості, а коли зазнали невдачі, бекали: "Ми потрапили на Євро, а ви нас ні в що не ставите". Хоча в реальності ні в що не ставили себе ВОНИ, проте самі цього не розуміли і навряд чи розуміють. Ісландії це зовсім не стосується. "Вікінги" боролися за себе та фанатів, усвідомлюючи, що ті вболівають за них не тому, що "ми поїхали на Євро", а тому що вважають нас всіх єдиним цілим. І це не вони зобов'язані нам тим, що поїхали на Євро. А це все ми зобов'язані один одному. Тому їх не можна підвести, бо інакше ти підводиш самого себе. Саме тому Ісландія не програла - вона виграла.

Уболівальники дня

І тому не буде помилкою стверджувати, що без своїх фантастичних фанатів Ісландія не досягла б успіху. Вони стали продовженням безстрашного виступу своїх улюбленців, а ті - продовженням їх невтомної енергії на трибунах. І те, як блискуче вели себе вболівальники "Вікінгів" у Франції та на батьківщині під час останнього поєдинку своєї збірної - це найкращим чином доводить.

Приклади. Це - фанати Ісландії, які вболівали за них у рідному Рейк'явіку по ходу чвертьфіналу:

А це - ісландські вболівальники вітають свою команду після завершення матчу, який ті, варто ще раз нагадати, крупно програли:

А це (праворуч) новообраний президент Ісландії Гудні Йоханессон, який вболіває серед свого народу на трибунах, а не сидить у ВІП-ложі. Він такий же, як і всі. Він - ісландець.

Бомбардир дня

Початок турніру Антуан Грізманн зустрічав не в найкращій формі. Перед цим він програв у фіналі Ліги чемпіонів, де зовсім не вразив по ходу матчу, а потім загубився в поєдинку-відкритті Євро. Його позиції в основі збірної Франції опинилися під загрозою на фоні розмов, що нападник нібито губиться у великих іграх.

Але поступово Грізманн розігрався. Він забив переможний м'яч у ворота Албанії, після чого провів обидва голи в дуелі зі Швейцарією в 1/8 фіналу. На цьому всі розмови про проблеми Антуана закінчилися. У чвертьфіналі проти Ісландії форвард Атлетико знову записав своє ім'я на табло, та крім цього - відзначився результативною передачею. Це дозволило йому не тільки внести внесок у вихід своєї команди до півфіналу, але й стати поки що найкращим бомбардиром Євро з чотирма влучними пострілами. І три з них він завдав у головних матчах матчах плей-офф. А ви казали "губиться"...

Ехо вчорашнього дня

Тим часом, шанси збірної Франції перемогти Німеччину у півфіналі ростуть, хоча вони й так були немалими. Напередодні німецька команда досягла історичного успіху в дуелі з Італією, коли вперше змогла виграти у апеннинскої збірної в офіційних матчах. Проте, цілком можливо, ця перемога може виявитися пірровою.

Все тому, що по ходу самої гри "Бундестім" втратив одразу двох основних виконавців - головного центрального нападника Маріо Гомеса та одного з провідних центральних півзахисників Самі Хедіру. Більш того, пошкодився і Бастіан Швайнштайгер, що замінив останнього. Як виявилося, для першого Євро вже достроково завершено, тоді як участь інших у протистоянні з французами під великим питанням.

Як відомо, в будь-якій футбольній команді головне - це центральна вісь, яка тягнеться від воріт і до лінії нападу. Це хребет, основа будь-якого колективу, який виносить основне навантаження у вирішенні тактичних та стратегічних завдань. Виходить, що Німеччина може втратити двох провідних елементів своєї системи в найвизначальний момент, коли вирішиться доля фіналіста Євро. І ці проблеми можуть коштувати німцям мрії виграти континентальну першість одразу ж за світовою. Справжній виклик.