8 грудня 2016, четвер

Португалія виграла Євро-2016 після драматичної перемоги над Францією

Португалія вперше в історії стала чемпіоном Європи</

У фіналі чемпіонату Європи з футболу 2016 року збірна Португалії завдяки точному удару Едера в додатковий час здолала Францію з рахунком 1:0 і тим самим стала кращою командою Старого Світу.

Гра пройшла за передбачуваним сценарієм: французи діяли першим номером, тоді як португальці, віддавши супернику ініціативу, шукали можливість скористатися вільними зонами на контратаках.

У той же час тягучий стиль гри піренейської команди не дозволяв опонентам розбігатися, всіляко збиваючи темп їх наступу. Та й сам факт фінального протистояння, де ціна помилки дуже висока, змушував збірні діяти обережно.

Проте, по-справжньому небезпечних моментів вистачало. Уже в дебюті матчу Антуан Грізманн пробивав головою, але Руй Патрісіу не дозволив найкращому бомбардирові Євро-2016 вразити свої ворота.

Трохи пізніше стався драматичний епізод, коли Дімітрі Пайє завдав травму Кріштіану Роналду. Лідер атак Португалії на якийсь час зміг продовжити гру, але на 25-й хвилині був змушений покинути поле. Для цього нападнику, який не зміг стримати сльози, потрібні були ноші.

Франція ще до перерви могла відкрити рахунок, але постріли Сіссоко та того ж Пайє не досягли мети - спершу напоготові був воротар суперника, а удар другого заблокували польові гравці.

У другому таймі господарі турніру також діяли гостріше в чужих володіннях, і Грізманн упустив ще одну можливість забити, але влучив у голкіпера бордово-зелених. Куди більш гострий момент не реалізував Олів'є Жиру, коли його постріл зліва в межах штрафного парирував Руй Патрісіу.

Тим часом, на іншому кінці поля мінімум двічі свою команду врятував Юго Льоріс - на міцність воротаря французів перевірили Рікарду Куарежма та Луїш Нані. Після чого знову працювати довелося Патрісіу. І якщо в першому випадку йому вдалося зберегти свою рамку в недоторканності після удару Сіссоко, то потім тільки стійка врятувала Португалію від поразки в доданий до основного час - у каркас поцілив Андре-П'єр Жиньяк.

У додаткові екстра-тайми "Ле Бле" знову більше володіли м'ячем, тоді як суперник в першу чергу намагався успішно відіграти в обороні. Однак ще в першу 15-хвилинку бордово-зелені могли вийти вперед - це Едер пробивав головою після стандарту, а Льоріс був на місті. Проте після міні-перерви португальці домоглися свого. Спершу Рафаель Геррейру потрапив у поперечину, але потім Едер дальнім ударом пробив-таки Льоріса.

Франція спробувала відігратися, але так і не знайшла моментів для порятунку. Тим самим Португалія вперше в своїй історії виграла чемпіонат Європи.

Португалія - Франція 1:0

Гол: Едер, 109

Португалія: Патрісіу - Седрік, Пепе, Фонте, Геррейру - Карвалью - Санчеш (Едер, 78), Адріен (Моутінью, 66), Маріу - Нані, Роналду (Куарежма, 25)

Франція: Льоріс - Санья, Косельни, Умтіті, Евра - Сіссоко (Марсьяль, 110), Погба, Матюіді, Пайє (Коман, 58) - Грізманн, Жиру (Жиньяк, 78)

Попереджені: Седрік, Маріу, Геррейро, В.Карвальо, Патрісіу - Умтіті, Матуіді, Косельни, Погба