10 грудня 2016, субота

Найбільший розгром і загадка Словаччини. Чим відзначився другий день плей-офф Євро-2016

Антуан Грізманн вивів Францію до чвертьфіналу Євро-2016

НВ розповідає про ще три поєдинки 1/8 фіналу чемпіонату Європи з футболу: Франція - Ірландія, Німеччина - Словаччина та Угорщина - Бельгія.

Герой дня

Збірна господарів турніру, Франція, продовжує свій непростий шлях по сітці домашньої першості. Так, поки що Ле Бле не зустрічали суперників свого класу, але це аж ніяк не означає, що підопічні Дідьє Дешама не відчувають проблем у матчах. Свою різницю в силі ці команди намагаються компенсувати надійної організацією гри насамперед в обороні, а вже потім спробувати забити. А оскільки домашні трибуни постійно підганяють вперед, створюючи непотрібний тиск, французи відчувають явні проблеми з можливістю швидко провести результативну атаку.

У поєдинку 1/8 фіналу "Галльським Півням" протистояла Ірландія, якої не займати вміння створити великі проблеми супернику не тільки своєю дисципліною, але й характером. "Зеленій армії" вдалося з лишком зробити це вже на другій хвилині матчу, коли Поль Погба сфолив у власному штрафному на Шейні Лонзі, а Роббі Бреді реалізував пенальті, чим шокував трибуни ліонського Жерлана.

Франція почала шукати шляхи до воріт суперників, і вже в черговий раз на турнірі зазнала труднощі. Більше того, у першому таймі Ірландія не виглядала звичайною командою, що тільки відбивається - дружина Мартіна О'Ніла сама напружувала оборону господарів. Після перерви команда Дешама зуміла додати, але вирішальну роль, тим самим ікс-фактором в тому, щоб виправити ситуацію, став Антуан Грізманн.

Критикований на початку Євро нападник протягом якихось п'яти хвилин зробив дубль, чим вивів свою команду вперед. А ще за п'ять обертів секундної стрілки міг забити і третій м'яч, але його перед входом в штрафну збив Шейн Даффі, за що був вилучений з поля. Тим самим Грізманн закрив питання про те, хто ж вийде до чвертьфіналу.

Невдахи дня

У груповому етапі збірна Угорщини постала надзвичайно мобільною та командою, що знає собі ціну. Її не бентежили ні видані аванси Австрії, ні самовідданість Ісландії, ні фаворитизм Португалії. Вона просто знала, що потрібно багато й ефективно рухатися по полю та обов'язково шукати щастя біля чужих воріт.

У дуелі проти Бельгії в 1/8 фіналу мадяри зберегли ці якості, ось тільки щастя це було занадто невловимим, щоб його упіймати. Підопічні Бернда Шторка пропустили вже на 10-й хвилині, але не зніяковіли чергових випробувань, і вирушили за голами. Всі шанси забити були, але всякий раз перешкоди виявлялися нездоланними. То підводила точність, то напоготові був страж воріт суперника, то на висоті була його оборона.

При цьому необхідність відіграватися згубно вплинула на надійність тилів, в результаті чого Угорщина зазнала поки що найбільшого розгрому на Євро-2016 - 0:4! Мадяри потерпіли невдачу на обох кінцях поля, і фінал їх казки виявився вкрай сумним.

Прогрес дня

Збірної Бельгії дісталося чимало критики після першого матчу на турнірі, який був начисто програно Італії. Вона була заслуженою, адже на тлі класної командної гри "Скуадри Адзурри" колектив Марка Вільмотса здавався лише зборищем зірок. "Червоним Дияволам" вдалося виправити ситуацію після перемог над Ірландією та Швецією, але судити про реальний прогрес бельгійців за підсумками групового етапу було все-таки передчасно, тим більше що в цих матчах якісно насамперед відіграли лідери, а не команда в цілому.

Зустріч з Угорщиною дала зрозуміти, що прогрес дійсно є. Цього разу Бельгія діяла злагоджено та тактично грамотно. Відкривши рахунок вже на після 10 хвилин гри, підопічні Вільмотса заманили суперника у свою пастку - надійна гра в обороні, стрімкі контратаки повинні були зробити свою справу. Те, як бельгійці колективно вибігали в швидкі відриви після атак суперника, як пересувалися по полю та обмінювалися позиціями, можна назвати зразком тактики другого номера. Креативні й реактивні Азар, де Брейне та Мертенс, а потім Карраско були в авангарді цього фонтану динаміки.

Проблемою, правда, стала реалізація моментів, які втілилися в забиті м'ячі тільки після 78-й хвилини. Але зате до фінального свистка їх влетіло аж три, де особливо ефектним виявився гол Азара.Після такого виступу збірна Бельгії, мабуть, повернула собі статус одного з тіньових фаворитів, що був у неї напередодні Євро

Загадка дня

Щось сталося зі збірною Словаччини після матчу проти Росії, що так порадував Україну, у другому турі групового етапу. Перемігши команду Леоніда Слуцького, "Репре" як ніби перестали прагнути перемог. Нічия проти Англії в останній грі перед плей-офф виглядала зрозумілою з точки зору турнірної боротьби, але як пояснити дії словаків проти Німеччини в 1/8 фіналу...

Безумовно, чинний чемпіон світу вище класом, ніж дружина Яна Козака. Однак важко зрозуміти, чому сама мова жестів "Репре" була настільки приреченою з перших хвилин поєдинку, хоча ще місяць тому вони обіграли "Бундестім" у товариському матчі з рахунком 3:1. Психологічно Словаччина повинна була підійти до матчу в кращому стані, але все виявилося зовсім не так.

Окремою загадкою стали кадрові рішення Козака, який залишив мінімум трьох гравців основи - Дуду, Мака та Губочана - в запасі. Ніхто з них так і не вийшов на поле під час поєдинку. Розібратися з таким безхарактерним суперником для Німеччини виявилося легим завданням - 3:0.

Гол дня

Ворота збірної Словаччини в матчі з німецькою командою залишалися в недоторканності лише вісім хвилин, хоча "Бундестім" мав усі шанси відкрити рахунок ще раніше. Честь провести гол, що став згодом переможним, випала захиснику Німеччини Джерому Боатенгу. При цьому оборонець зробив це в ефектному стилі: з льоту пробив снаряду, що відскочив - прямо в сітку чужих воріт. Немає нічого більш почесного, ніж забити переможний м'яч у красивому стилі.