27 квiтня 2017, четвер

Мінус три команди. Велич, краса, драма та промахи в перший день плей-офф Євро-2016

Домагой Віда виявився причетним до драматичного вильоту Хорватії з Євро-2016

НВ підводить підсумки перших трьох матчів 1/8 фіналу чемпіонату Європи з футболу: Швейцарія - Польща, Уельс - Північна Ірландія та Хорватія - Португалія.

Герой дня

Напередодні суто британського протистояння Уельсу та Північної Ірландії в плей-офф Євро ніхто не ставив під сумніви більш високий клас гравців валлійської збірної. Одних Аарона Ремзі з Арсеналу та Джо Аллена з Ліверпуля вистачало, щоб у цьому переконатися. Але головне, звичайно - це Гарет Бейл. Безумовний лідер і суперзірка "Драконів", який менше місяця тому підкорив Європу на клубному рівні, а тепер розбурхує Старий Світ уже в складі національної збірної.

До принципової зустрічі проти Ольстера атакуючий півзахисник підходив у якості кращого бомбардира Євро, і це не могло не лякати суперника. Але варто віддати належне підопічним Майкла О'Ніла - вони довгий час успішно стримували грозного лідера Уельсу та його партнерів. Навіть після потрібних замін валлійська команда не змогла створити справді вартісних моментів для взяття воріт опонентів. І тут за справу взявся ВІН!

Здавалося б, тривіальний простріл у чужу штрафну, але наскільки правильним було рішення Бейла! Гарет зробив пас в той самий момент, коли редути суперника розійшлися настільки, що завдяки своєму прориву партнери створили потрібний тиск, чітко оцінивши обстановку. При цьому ватажок "Драконів" зробив передачу, максимально віддалену як від захисника Гарета Маколі, так і воротаря Майкла Макговерна. Все це призвело до того, що перший просто не встиг належним чином у ту зону, де він міг би перервати простріл. Маколі встиг тільки відправити м'яч у власні ворота.

Це доленосне рішення Бейла на футбольному полі вивіло його збірну до першого чвертьфіналу Євро в історії. Після чемпіонату світу далекого 1958 року Уельс не знав подібних успіхів.

Драма дня

За підсумками групового етапу Євро-2016 Хорватія стала однією з тих команд, які залучили на свій бік симпатії нейтральних фанатів. На противагу їй збірна Португалії не грала настільки ж яскраво, підтвердженням чому служить вихід до плей-офф з третього місця своєї групи після трьох нічиїх із трьох можливих.

Але це все не мало значення в самому очному поєдинку команд. Суперники діяли надміру обережно, щоб в першу чергу не пропустити, а вже потім - дочекатися моменту для атаки або контратаки. Такий хід матчу не віщував нічого драматичного, що загалом логічно, адже очікувати драму не можна апріорі.

А вона все-таки трапилася: картаті кинулися нагнітати обстановку біля чужих воріт і створювати шанси для того, щоб забити після завершення основних 90 хвилин. І ось, коли до кінця додаткового часу залишалося всього п'ять хвилин, і привид серії пенальті вже маячив перед очима, Іван Перішич влучив у стійку в результаті гострої атаки команди. Після чого португальці втекли у контвипад і просто відібрали у суперника майбутнє на Євро-2016 - постріл Роналду Субашич парирував, але нічого не зміг зробити з ударом Куарежми. І навіть у цій ситуації за такий крихітний залишок часу, що залишався до фінального свистка, Хорватія мала реальний момент, щоб врятуватися, але, на жаль для неї, на цьому драматична фабула в матчі закінчилася.

CRonaldoNews

Невдаха дня

Людиною, який наполегливо намагався стати героєм матчу Хорватія - Португалія, в результаті виявився його невдахою. Захисник балканської збірної та київського Динамо Домагой Віда був особливо активний у додатковий час, коли раз за разом підключався на стандартні положення до чужої штрафну. Ще за рахунку 0:0 у нього був шанс вивести картатих вперед, але вне зумів влучити у ворота, з яких вже вийшов воротар піренейців Руй Патрісіу.

Як показали подальші події, цей епізод виявився всього лише квіточкою в нещастях Віди. Адже саме Домагой допустив позиційну помилку, коли після контратаки Португалії упустив за своєю спиною Роналду на 117-й хвилині. І хоча Кріштіану не забив, снаряд відскочив до Рікарду Куарежми, який і відправив його у порожні ворота. Між тим, фінальним акордом невдач захисника у поєдинку став ще один його промах в результаті фінального штурму володінь суперника. Тепер немає ніякої "ла віди" для Віди на Євро - тільки поїздка додому.

Гол дня

Перший день плей-офф можна сміливо називати днем, коли на турнірі був забитий поки що найкрасивіший м'яч. При цьому, що найголовніше, він виявився ключовим у матчі та ледь не призвів до зовсім іншого результату, який напрошувався до нього.

Йшла 82-й хвилина матчу, в якому Польща вела з рахунком 2:1, але Швейцарія міцно притиснула опонентів до їх штрафної, тоді як м'яч вперто не хотів летіти у сітку. У цій ситуації Джердан Шакірі показав, що він знає шлях до воріт, хай той і не є легким. Півзахисник "Хрестоносців" вчасно встиг до снаряду, стрибнув і, класно склавшись, в падінні через себе з лінії штрафного рикошетом від стійки потрапив точно в сітку. Неймовірної краси гол!

Промах дня

Інша справа, що цей ефектний м'яч так і не став початком переможного ривка для збірної Швейцарії. Червоні були ближче суперника до того, щоб вийти вперед і в додатковий час, проте Польща вистояла до серії пенальті. Там всі п'ятеро гравців Кадри свої спроби з 11-метрової позначки реалізували, і тільки Граніт Джака послав сферу повз лівої стійки, чим по суті підписав Швейцарії пропуск додому.