22 сiчня 2017, неділя

Футбол і німці. Як Україна грала з Німеччиною

Останній матч складався для України вдало

НВ розповідає про історію протистояння збірних України та Німеччини напередодні матчу між командами в рамках Євро-2016.

Чемпіонат світу 1998. Груповий етап кваліфікаційного турніру

Німеччина - Україна 2:0

30 квітня 1997 року Україна вперше зіграла офіційний матч проти команди Німеччини. Тоді національну команду України тренував Йожеф Сабо, а сьогоднішній тренер Динамо Сергій Ребров грав в основному складі на позиції форварда поруч з Андрієм Шевченком.

Матч у Бремені закінчився перемогою німців з рахунком 2:0. Голами відзначилися Олівер Бірхофф і Маріо Баслер - герої Євро-1996.

Німці були очевидними фаворитами тієї зустрічі.

Україна - Німеччина 0:0

7 червня 1997 року відбулася зустріч, в якій Україна здобула "суху" нічию - 0:0. Той результат не дозволив українцям пройти відбір на ЧС-1998 року, проте зіграти внічию з чемпіонами Європи було почесним досягненням для команди, яка тільки почала формуватися після розпаду СРСР.

Чемпіонат світу 2002. Плей-офф кваліфікаційного турніру

Україна - Німеччина 1:1

10 жовтня 2001 року Україна вдруге у своїй історії приймала німців на своїй території. Знову гра закінчилася внічию, проте з голами - 1:1. Геннадій Зубов відкрив рахунок у матчі на 18-й хвилині, але втримати перевагу не вдалося. Точним ударом відновив паритет Міхаель Баллак. Відверто, їхати в Німеччину за перемогою після домашньої нічиї було не кращим варіантом. Вдома суперник мав колосальну перевагу.

Німеччина - Україна 4:1

Через кілька днів, 14 жовтня 2001 року, Німеччина розгромила Україну в Дортмунді з рахунком 4:1 і вийшла у фінальну частину чемпіонату світу в Японії і Південній Кореї. Дубль Баллака, а також голи Нойвілла і Ремера забезпечили господарям стадіону комфортну перевагу.

Гол Андрія Шевченка на 90-й хвилині матчу - самий класичний приклад "гола престижу". На жаль, тоді Україна і Німеччина були командами з абсолютно різним рівнем підготовки. В наслідок, німці дійшли до фіналу чемпіонату світу, де поступилися бразильцям з рахунком 3:0.

Товариський матч

Україна - Німеччина 3:3

Один з найяскравіших матчів в історії збірної України відбувся 11 листопада 2011 року. Цей поєдинок було зіграно в рамках відкриття головної арени Євро-2012 НСК Олімпійський.

Україна не могла вдарити обличчям в бруд перед натовпом рідних уболівальників, які чекали цього свята. Тим більше в гості завітав півфіналіст минулого чемпіонату світу - збірна Німеччини.

Ярмоленко, Коноплянка і Назаренко забили три м'ячі ще в першій половині матчу. Кроос встиг відповісти одним голом, але в другому таймі Німеччина явно зібралася з думками. Рольфес і Мюллер забили по голу і до 77-й хвилині рахунок став рівним - 3:3. Всі залишилися задоволені: глядачі побачили голи, Україна не програла Німеччині, а німці зберегли обличчя і показали вміння контролювати хід зустрічі.

Чемпіонат Європи 2016. Груповий етап

Німеччина - Україна

Нова сторінка протистояння українців і німців ще не написана, але зовсім скоро, 12 червня 2016 року, відбудеться довгоочікуваний матч у рамках першого туру групового етапу Євро-2016. Можливо, збірна України зможе здобути першу в історії протистояння перемогу.