5 грудня 2016, понеділок

Франко-німецькі рахунки. Кращий матч в історії футболу та 58 років очікуваннь господарів Євро-2016

Попередня офіційна зустріч Німеччини та Франції (на ЧС-2014) закінчилася перемогою першої

Напередодні очної зустрічі збірних Німеччини та Франції в півфіналі Євро-2016 НВ згадує офіційні поєдинки між цими командами, один з яких заслуговує право вважатися найкращим в історії футболу.

ЧС-1958. Матч за 3-е місце

Франція - ФРН 6:3

Голи: Фонтен, 16, 36, 78, 89, Копа, 27 (з пенальті), Дуї, 50 - Цеслярчик, 18, Ран, 52, Шефер, 84

На першості світу 1958 року збірні Франції та Західної Німеччини зупинилися в кроці від вирішального двобою, причому остання тоді була діючим чемпіоном. Тому їм залишалося тільки посперечатися за бронзові нагороди мундіалю.

Французи відкрили рахунок вже на 16-й хвилині матчу, коли Жюст Фонтен завершив комбінацію за участю партнерів після вдалого перехоплення м'яча в центрі поля. Але вже через дві хвилини Ханс Цеслярчик відновив рівновагу ударом з лінії штрафного. Це був останній раз в поєдинку, коли німці не були в ролі команди, що програє - ще три голи Фонтена, який із 13 м'ячами став кращим бомбардиром на турнірі, а також результативні удари від Раймона Копа та Івона Дуї дозволили "Ле Бле" стати третіми на шведському чемпіонаті світу. Німеччина у відповідь зуміла ще тільки двічі забити після ударів Хельмута Рана і Ханса Шефера.

Після матчу за "бронзу" на ЧС-1958 Франція й досі не може перемогти Німеччину в офіційних матчах. Ця невдала для "Галльських Півнів" серія вже затягнулася на 58 років.

ЧС-1982. Півфінал

ФРН - Франція 3:3 (5:4 по пенальті)

Голи: Літтбарські, 18, Румменігге, 104, Фішер, 110 - Платіні, 27 (з пенальті), Трезор, 93, Жіресс, 100

На чемпіонаті світу 1982 року Франція вважалася одним із фаворитів турніру, але не змогла зломити опір Німеччини. У матчі, який багатьма вважається найкращим в історії світового футболу, німецька команда першою відкрила рахунок, але незабаром лідер "Ле Бле" Мішель Платіні ударом з пенальті відновив рівновагу.

Коли й де дивитися матч Євро-2016 Німеччина - Франція

Надалі рахунок не змінювався аж до додаткового часу, по ходу якого "Галльські Півні" були попереду з рахунком 3:1, але супернику ціною вольових зусиль вдалося його зрівняти. У підсумку долю півфіналу визначила серія пенальті, в якій вирішальним виявився промах француза Максіма Боссіса.

ЧС-1986. Півфінал

Франція - ФРН 0:2

Голи: Бреме, 9, Фьоллер, 90

Через чотири роки ці ж збірні знову зустрілися в півфіналі чемпіонату світу, який тепер вже проходив у Мексиці. І Німеччині знову вдалося забити швидкий м'яч, коли відзначився Андреас Бреме ударом зі штрафного. Згодом Франція втратила кілька можливостей, щоб відновити рівновагу, а на останній хвилині основного часу пропустила ще один м'яч, автором якого став Руді Фьоллер.

ЧС-2014. Чвертьфінал

Франція - Німеччина 0:1

Гол: Хуммельс, 12

Наступна й досі заключна зустріч команд в офіційних поєдинках відбулася через 28 років - на бразильському мундіалю 2014 року. І знову німецька команда забила у перші 20 хвилин гри. Це Тоні Кроос навісив зі штрафного, а Матс Хуммельс, який пропустить півфінал з Францією на Євро-2016 через дискваліфікацію, головою відправив м'яч у сітку чужих воріт.

"Ле Бле" створили шанси, щоб перевести гру у додатковий час, але це був чемпіонат світу збірної Німеччині, яка в підсумку стала його тріумфатором.