19 сiчня 2017, четвер

Фактори успіху. 10 обставин, які допомогли Україні пробитися на Євро-2016

Форма Андрія Ярмоленка стала одним із вирішальних факторів в результатах України

НВ розповідає про ключові моменти під час шляху збірної України у фінальну частину Євро-2016.

1. Словацький урок

Збірна Словаччини з самого спочатку видавалася головним конкурентом за одну з двох прямих путівок на Євро-2016, адже Іспанія вважалася безумовним фаворитом групи. Але усвідомлення цього не допомогло Україні не те що виграти, а навіть здобути нічию у стартовому матчі відбіркового циклу. Роберт Мак на 17-й хвилині скористався промахом оборони господарів і, як виявилося пізніше, приніс словакам перемогу.

Тим самим уже на самому початку кваліфікації підопічні Михайла Фоменка зрозуміли, що їх чекає запекла боротьба, коли в подальшому будь-яка втрата очок може залишити їх поза всяких шансів на пряму путівку. Посилив емоції української команди скасований гол у кінцівці гри, який був забитий за правилами. Але цей негатив допоміг гравцям об'єднатися навколо спільної мети і продемонструвати надалі якісну гру навіть у тих матчах, коли жовто-сині знову програли.

2. Автогол, що став переможним

У другому матчі відбіркового циклу збірна України більше 80 хвилин не могла пробити ворота Білорусі в гостях. "На виручку" прийшов захисник суперника Олександр Мартинович, який переправив м'яч у свої ворота після чергової атаки жовто-синіх. Забитий м'яч приніс довгоочікуване полегшення після напруги, яка відчувалося у грі підопічних Фоменка протягом двох поєдинків.

Фото ФФУ
Фото ФФУ

3. Зміна Едмара на Сидорчука

У двох стартових зустрічах півзахист України виглядав не надто переконливо. Але поява в середній лінії збірної вихованця Динамо Сергія Сидорчука замість Едмара значно покращила її гру у третій зустрічі. Не дивно, що саме він став автором єдиного гола у ворота Македонії на домашньому полі.

Фото ФФУ
Фото ФФУ

4. Форма Ярмоленка

Збірна Люксембургу виявилася найслабшою командою в групі, де виступала Україна. Незважаючи на це, дружина Фоменка не могла пробити її ворота більш півгодини у першій зустрічі. Поки за справу не взявся Андрій Ярмоленко, який оформив хет-трик (три голи за матч). Тим самим півзахисник Динамо почав демонструвати форму, яка дозволила йому стати найкращим бомбардиром національної команди у відборі з шістьма м'ячами.

Фото ФФУ
Фото ФФУ

5. Гол Кравця, який приніс полегшення

Здавалося, що у домашньому поєдинку з Люксембургом буде менше проблем. Тим не менш, українці більше тайму билися об ворота Жонатана Жубера, поки вирішальний гол на 49-й хвилині не провів Артем Кравець.

Фото ФФУ
Фото ФФУ

6. Натиск Білорусі

Вирішальну фазу відбору восени 2015 року Україна починала поєдинком проти Білорусі на своєму полі. Головним навколо матчу було питання про те, як настрій буде у команди Фоменка на наступні ігри, за підсумками яких визначалася доля путівки на Євро-2016. У першому таймі жовто-сині дали переконливу відповідь, відправивши у ворота Білорусі відразу три голи зусиллями Артема Кравця, Андрія Ярмоленка та Євгена Коноплянки. Тільки після перерви гості змогли провести один гол.

Фото ФФУ
Фото ФФУ

7. Поява Гармаша

Справжнім посиленням для збірної України наприкінці відбіркового циклу стала поява в основі Дениса Гармаша. Півзахисник Динамо провів якісний матч проти Іспанії на останній грі групового етапу, після чого не менш ефективно проявив себе у першому поєдинку плей-офф проти Словенії (2:0). У матчі-відповіді проти балканського суперника хавбек не був готовий зіграти з перших хвилин, але його вихід на поле після перерви допоміг Україні за рахунку 1:0 остудити запал опонентів у центрі поля та не дозволити забити ще один м'яч, який перевів би матч у додатковий час. У підсумку жовто-сині зіграли внічию 1:1 і здобули право виступити на Євро-2016.

Фото ФФУ
Фото ФФУ

8. Гра проти Іспанії

Підопічні Фоменка змогли б напряму потрапити до фінальної частини турніру, якби обіграли Іспанію в заключному турі кваліфікації на своєму полі. По грі українці мали всі підстави на це розраховувати, адже втратили безліч моментів, коли гостей часто рятувала лише реакція воротаря Давид Де Хеа. Між тим, його колега по амплуа Андрій П'ятов на іншому кінці поля навіть парирував пенальті від Сеска Фабрегаса. Іспанія виграла завдяки єдиному голу в першому таймі, але якісний виступ проти такого сильного суперника вселив у збірну України впевненість у своїх силах, яка була присутня і в стикових матчах проти Словенії.

Фото ФФУ
Фото ФФУ

9. Фактор Селезньова у плей-офф

В поєдинках проти Словенії тренерський штаб вирішив грати в центрі нападу з Євгеном Селезньовим замість Артема Кравця. Чи було причиною цього те, що нападник Динамо не зміг реалізувати свої моменти в грі з Іспанією, чи ні, але форвард Дніпра, який його замінив, проявив себе з кращого боку. Він не тільки ефективно стягував на себе суперників, але й, що головне, забив другий м'яч команди. Саме другий гол у підсумку і став визначальним у майбутньому виході збірної на Євро-2016.

Україна: дорога на Євро-2016:

Bog El KorzhenkoVideo

10. Оборона

За весь груповий етап відбіркового циклу збірна України пропустила чотири м'ячі. Разом з Уельсом вона розділила друге місце серед найбільш надійних команд, поступившись пальмою першості Румунії (два пропущених голи). За рахунок добре організованого захисту підопічні Михайла Фоменка змогли компенсувати не найкращі показники в атаці. Не підвела оборона і в дуелі зі Словенією в плей-офф, де балканські опоненти тільки раз засмутили Андрія П'ятова. Тим самим українці підтвердили аксіому, що більш надійна оборона ефективніша за більш результативну атаку.