24 червня 2017, субота

Чому Німеччині потрібно перемогти історію в матчі з Італією на Євро-2016 - відео

Німеччину знову чекає зустріч з Італією

НВ розповідає про тривалу серії невдач збірної Німеччини у матчі з італійцями в офіційних матчах, яку сьогодні підопічні Йоахіма Льова можуть перервати.

Всього в історії збірні Німеччини та Італії провели між собою 33 матчі, і майже в половині з них сильнішою була Скуадра адзурра. На її рахунку 15 перемог, в той час як німці виграли лише вісім зустрічей, ще 10 разів команди не виявили переможця.

Коли й де дивитися матч Євро-2016 Німеччина - Італія

Однак, примітним в цій історії є те, що свої головні перемоги над німцями італійці здобули на пізніх стадіях великих турнірів, тоді як німецькі тріумфи припадали на товариські і малозначимі поєдинки. В офіційних зустрічах Німеччина не може перемогти Італію вже на протязі восьми матчів. Про деякі з них фанати Бундестім досі згадують з жахом.

ЧС, 1/2 фіналу, Італія - ФРН 4:3 (дод. ч.), 17 червня 1970 року

Цю гру вже давно охрестили "матчем століття" не тільки через кількість голів, але і через його драматизм. Основний час поєдинку закінчився з рахунком 1:1, а в додаткові 30 хвилин було забито аж п'ять голів. У німців дублем відзначився Герд Мюллер, а в італійців забивали Бурньіч, Ріва і Рівера.

У фіналі мексиканського чемпіонату світу італійці через кілька днів крупно поступилися Бразилії - 1:4.

ЧС, фінал, Італія - ФРН 3:1, 11 липня 1982 року

Через 12 років ці команди зійшлися вже у вирішальному матчі Мундіалю. Після натужної перемоги в принциповому матчі над французами у півфіналі німці без варіантів поступилися у фіналі. Голи Паоло Россі, Марко Тарделлі і Алессандро Альтобеллі по ходу матчу вивели Італію вперед на три голи, Пауль Брайтнер зумів відзначитися лише голом престижу. Ця перемога стала третьою для Італії на чемпіонатах світу, в той час як у Німеччині на той момент було лише дві перемоги.

На наступних турнірах Німеччина домагалася набагато більших успіхів (перемога на ЧС-1990, фінал ЧЄ-1996, фінал ЧС-2002), однак італійців Бундестіму обіграти ніяк не вдавалося (нічії на групових етапах ЧЄ-1988 (1:1) і ЧЄ-1996 (0:0).

Про гіркий присмак поразки в матчі з Італією Німеччина згадала вже на домашньому Мундіалі.

ЧС, 1/2 фіналу, Італія - Німеччина 2:0 (дод. ч.), 4 липня 2006 року

На домашньому чемпіонаті світу у Німеччини був відмінний шанс взяти реванш за минулі поразки, тим більше, що в попередніх матчах Італія не показувала надпотужний футбол.

В основний час глядачі голів не побачили, а в кінцівці додаткового Гроссо і Дель П'єро принесли перемогу Італії і знову залишили Німеччину за крок до вирішального матчу.

Самі італійці на тому турнірі четвертий раз в історії стали чемпіонами світу.

Євро-2012, 1/2 фіналу, Італія - Німеччина 2:1, 28 червня 2012 року

Поки що остання офіційна зустріч Італії та Німеччини припала на півфінал чемпіонату Європи в Польщі і Україні. У першому таймі кураж зловив Маріо Балотеллі, який оформив дубль і після другого голу продемонстрував одне з найбільш знаменитих святкувань забитого м'яча у сучасному футболі.

Гол Месута Озіла в кінцівці не допоміг Німеччині змінити результат поєдинку, Італія знову залишила німців без вирішального матчу, хоча і сама там успіху на здобула.

В останньому матчі між командами в березні 2016 року Німеччина здобула розгромну перемогу, але це ніколи не було чинником напередодні великих турнірів.

Сьогодні Німеччина має черговий шанс перервати "прокляття" або ж змусити говорити футбольну громадськість про нього з новою силою.