10 грудня 2016, субота

Історія дуелі. Як Україна раніше грала проти Північної Ірландії - відео

Один із тренерів нинішньої збірної України Андрій Шевченко забив свій перший м'яч за національну команду у ворота Північної Ірландії в 1997 році

НВ згадує історію матчів збірної України проти Північної Ірландії напередодні очної зустрічі команд у другому турі групового етапу Євро-2016 сьогодні, 16 червня, о 19.00.

31 серпня 1996 року, відбір на ЧС-1998. Північна Ірландія - Україна 0:1

У поєдинку кваліфікації на чемпіонат світу 1998 року збірній України серед інших команд протистояла Північна Ірландія. Перша зустріч суперників відбулася в Белфасті 31 серпня 1996 року.

Більшу частину матчу опоненти не могли пробити ворота один одного, поки на 79-й хвилині нинішньому наставнику Динамо Сергію Реброву не вдалося вразити ворота господарів. Нападник замкнув подачу нинішнього головного тренера німецького Вердера Віктора Скрипника на правій стійці. Північноірландці так і не змогли відновити рівновагу.

Коли і де дивитися матч Україна - Північна Ірландія

2 квітня 1997 року, відбір на ЧС-1998. Україна - Північна Ірландія 2:1

Не менш впертою вийшла гра-відповідь. Жовто-сині відкрили рахунок вже на 3-й хвилині завдяки точному пострілу Віталія Косовського. Але всього через 12 обертів секундної стрілки Ян Доуі відновив рівновагу з пенальті.

Після цього повторився сценарій матчу в Белфасті, коли тепер вже господарі не могли вийти вперед до кінця зустрічі. Переможний гол провів один із сьогоднішніх тренерів збірної України Андрій Шевченко - на 71-й хвилині. До речі, це був перший м'яч легенди нашого футболу у футболці своєї національної команди.

16 жовтня 2002 року, відбір на Євро-2004. Україна - Північна Ірландія 0:0

В одному з перших матчів кваліфікації на Євро-2004 тоді ще підопічні Леоніда Буряка грали проти Північної Ірландії. Жовто-сині протягом всього матчу виглядали краще за суперника, але не змогли реалізувати жоден з моментів для взяття воріт.

Україна - Північна Ірландія. Онлайн-трансляція

6 вересня 2003 року, відбір на Євро-2004. Північна Ірландія - Україна

Поєдинок у Белфасті повинен був стати визначальним у долі української команди у відборі. У разі перемоги жовто-сині зберігали шанси на вихід до плей-офф кваліфікації. Тим не менше, гості знову зіграли внічию 0:0. Ця гра стала однією із визначальних в тому, що збірна України навіть не змогла зіграти у стикових поєдинках відбору.