12 грудня 2017, вівторок

В розділі

Суд у Гаазі: Україна проти Росії

6 березня 2017 року в суді Гааги (Нідерланди) почалися слухання за позовом України проти Росії про відповідальність за вчинення актів тероризму та дискримінації.

Українську делегацію очолила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, російську - директор правового департаменту Міністерства закордонних справ РФ Роман Колодкін.

Зеркаль заявила, що Російська Федерація порушила міжнародне право і зловживає правами людини, надаючи допомогу незаконним збройним формуванням на території України і в окупованому Криму. РФ на території Криму займається культурним нівелюванням, РФ не поважає права людини і здійснюються актів расової дискримінації, а також залякування, пропаганди і кібератаки. Україна стикається з такими діями вже три роки. Раніше Росія відкидала такі свої дії, що послужило причиною звернення української сторони в Міжнародний суд ООН.

Також представник України нагадала про триваючі репресії з боку окупаційної влади у Криму по відношенню до кримськотатарських активістів, про збитий малайзійський Boeing над Донбасом в липні 2014 року, про гуманітарну ситуацію в Авдіївці, обмеження дій спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.

Позов був поданий 16 січня 2017 в Міжнародний Суд ООН з метою залучення Російської Федерації до відповідальності за підтримку тероризму на сході України і дискримінацію етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму.

Засідання з питань запобіжних заходів триватимуть 4 дні - з 6 по 9 березня. 6 березня свою позицію представить Україна, 7 - Росія, 8 і 9 березня Україна і Росія будуть представляти зауваження на позиції один одного.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що захист прав і життів українців є головною метою в рамках розгляду позову в Міжнародному суді ООН для залучення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму та дискримінації.

Останні новини

ТОП-3 блога

Суд у Гаазі: Україна проти Росії ТОП-10

Читайте на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: