18 листопада 2017, субота

В розділі

Торгова блокада Донбасу

Читайте в спецтемі НВ "Блокада Донбасу" новини та думки щодо цієї резонансної теми.

Торгова блокада Донбасу (тієї його частини, яка окупована терористами) почалася в кінці січня 2017 року за ініціативи низки народних депутатів і ветеранів АТО. Вони заявили про неприпустимість торгівлі з терористами. Вони заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірський-Золоте уточнивши, що не будуть пропускати метал, вугілля, деревину, а також промислові партії алкоголю і сигарет. Пізніше активісти погодилися пропускати вагони з вугіллям за умови посилення контролю над тим, що провозиться на окуповані території.

Блокада Донбасу була неоднозначно сприйнята як в Україні, так і за її межами. В СБУ і ГПУ побачили в ній ознаки правопорушень, президент Петро Порошенко розкритикував блокування торгівлі і назвав її дестабілізуючим фактором для України.

Він запевнив, що розуміє емоції суспільства, яке "втомилося від кількох років війни", проте жорстко розкритикував політиків, які піаряться на торговій блокаді. Порошенко спрогнозував, що блокада Донбасу може обернутися відключенням опалення у багатьох населених пунктах країни через брак вугілля. Крім того, як заявив Порошенко, при продовженні блокади держава втратить до $2 млрд валютної виручки, що, відповідно, вплине на курс гривні. Втратять роботу до 300 тис. працівників металургійних підприємств. Безробітні шахтарі на окупованих територіях можуть поповнити ряди бойовиків російської гібридної армії, застеріг президент.

В Європейському союзі заявили, що блокада залізниці на Донбасі може призвести до енергетичної кризи в Україні, в результаті якого постраждають громадяни по обидві сторони лінії зіткнення.

19 лютого на Європейській площі в Києві прихильники блокади Донбасу влаштували віче, яке закінчилося конфліктом з правоохоронцями. На шістьох активістів були складені адміністративні протоколи. Народний депутат Єгор Соболєв,який підтримує блокаду Донбасу, заявив, що його побили.

1 березня Кабінет міністрів затвердив порядок переміщення товарів у район чи з району проведення антитерористичної операції (АТО).

У відповідь на блокаду Донбасу ватажки бойовиків заявили про "націоналізацію" українських підприємств, які знаходяться на окупованих територіях, тобто фактично захопили їх. Президент Петро Порошенко в зв'язку з цим закликав посилити санкції проти Росії. А СБУ опублікувала перехоплення телефонної розмови ватажка "ДНР" Олександра Захерченка, в якому згадується, що захоплені українські підприємства будуть віддані під конотроль Сергія Курченка - младоолігарха часів президентства Віктора Януковича, який втік в Росію після перемоги Майдану.

15 березня 2017 року РНБО провів екстрене засідання щодо ситуації навколо торгівлі з окупованими територіями Донбасу. На ньому Радбез підтримав тимчасове припинення транспортного сполучення з непідконтрольними територіями Донецької та Луганської областей до повного виконання 1 і 2 пунктів Мінських угод і повернення "націоналізованих" бойовиками підприємств. МВС, Нацполіції, Нацгвардії та СБУ доручено посилити протидію диверсійних проявів і порушень громадського порядку.

Останні новини

ТОП-3 блога

Торгова блокада Донбасу ТОП-10

Читайте на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: