21 вересня 2017, четвер

Знайдені докази існування паралельного Всесвіту

коментувати
Наш Всесвіт – лише одна з багатьох «бульбашок», що утворилися в космосі, який постійно розширюється .
Фото: ESA, Planck Collaboration

Наш Всесвіт – лише одна з багатьох «бульбашок», що утворилися в космосі, який постійно розширюється .

Астрономи виявили в космосі сяйво, яке може бути слідом зіткнення з іншого Всесвіту..

Відкриття зробив дослідник каліфорнійського дата-центру, який обробляє дані космічної обсерваторії «Планк» Рангу-Рам Чари. Вивчаючи карти реліктового випромінювання, яке також називають «луною Великого вибуху», він виявив яскраве світіння. На думку астронома, це сліди зіткнення нашого та сусіднього Всесвіту.

Згідно з сучасними космологічними теоріями, таке зіткнення цілком ймовірно. Вони свідчать, що наш Всесвіт – лише один з безлічі «бульбашок», що виникли в результаті розширення космічного простору після Великого вибуху.

«Я б сказав, що в більшості версій розширення стає вічним процесом, в результаті якого з'являється безліч кишенькових Всесвітів», - повідомив Алан Гут з Массачусетського технологічного інституту журналістам New Scientist.

На жаль, якщо ця теорія вірна, і інші Всесвіти існують, вивчити їх практично неможливо. Адже через розширення космосу відстань між ними постійно збільшується.

«Вони можуть ніколи не дізнатися про існування один одного. Це звучить, як весела ідея, але не існує способу перевірити її», - говорить Метью Джонсон з Йоркського університету в Торонто.

За його словами, дві бульбашки, що перебували досить близько, могли стикнутися, що залишило б сліди, але їх виявлення було б «величезною вдачею».

Сам Чари усвідомлює хиткість своєї теорії. За його словами, такі заяви потребують міцної доказової бази. У його арсеналі швидше є спростування більш прозаїчних пояснень. Можливо, надійне підтвердження (або спростування) його теорії буде знайдено пізніше.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: