23 жовтня 2017, понеділок

Знайдена комета, що складається з алкоголю

коментувати
Комета Лавджоя стала першим небесним тілом даного виду, до складу якого входить спирт.Ф
Фото: Фабріс Ноель via nasa.gov

Комета Лавджоя стала першим небесним тілом даного виду, до складу якого входить спирт.Ф

Група астрономів вивчила відкриту в минулому році комету Лавджоя і виявила у неї цікаву властивість. В її складі є етиловий спирт, що міститься в алкогольних напоях..

Подібне явище вчені спостерігають вперше. До цього молекул спирту в складі кометної речовини не знаходили. А у цього небесного тіла їх більш ніж достатньо.

«Ми виявили, що на піку активності комета Лавджоя викидала таку кількість спирту, який міститься щонайменше в 500 пляшках вина», - каже працівник обсерваторії Ніколя Бивье.


Фото: Фабрис Ноэль via .nasa.gov
Фото: Фабріс Ноель via .nasa.gov


Всього у складі світила був виявлений 21 тип молекул органічних речовин, в тому числі і глікольальдегида – моносахариду, який також не зустрічався в кометах. Це підвищує ймовірність теорії, згідно з якою комети могли служити переносниками органічних сполук, необхідних для виникнення життя на Землі.

Астрономи зробили своє відкриття за допомогою 30-метрового (в діаметрі) радіотелескопа IRAM, розташованого в іспанських горах Сьєрра-Невада. Наприкінці січня поточного року комета Лавджоя знаходилася найближче до Сонця. В таких умовах можна визначити хімічний склад світила, завдяки характерному випромінюванню, що видається кожним типом молекул.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: