20 вересня 2017, середа

Знахідка археологів розкриє вплив доримського населення Італії на імперський центр Апеннін

коментувати
Завдяки артефактам можна відновити торговельні зв'язки самнітів з іншими племенами півострова, і зокрема з Римом
Фото: Archeological site of Pompeii press office

Завдяки артефактам можна відновити торговельні зв'язки самнітів з іншими племенами півострова, і зокрема з Римом

Французькі археологи під час розкопок в Помпеях виявили гробницю, яка датується IV століттям до нашої ери і яка допоможе встановити вплив місцевого населення на Римську республіку на початку її історичного шляху, повідомляє N+1.

Зокрема, вчені припускають, що знахідка належить маловивченій культурі самнітів - племен, що мешкали в цьому регіоні до його завоювання римлянами.

Під час розкопок гробниці вчені виявили жіночий скелет, а також кілька глиняних амфор. Імовірно, у них містилася косметика, їжа і вино. На думку археологів, поховання було достатньо багатим, що підкреслює статус жінки. Амфори походять з інших регіонів, завдяки чому можна відновити торговельні зв'язки самнітів з іншими племенами.

Дослідники вважають, що знайдена самнитская гробниця була нерозорена римлянами з незрозумілих причин, а в 79 році нашої ери в ході виверження Везувію могила виявилася "запечатаною" під шаром попелу разом з іншим містом.

Читайте також у розділі Наука:

Вчені сподіваються, що знайдена могила виявиться не єдиною знахідкою доримской епохи, адже незважаючи на те, що розкопки в Помпеях принесли безліч римських артефактів, дуже мало залишається відомо про побут і культуру цього міста в більш ранні періоди.

Самніти населяли центральну Італію як мінімум з IV століття до нашої ери, в ході боротьби з Римом за владу над Аппенінським півостровом (так звані самнітські війни з 343 по 290 рік до нашої ери), зазнали поразки від римлян і були включені до складу республіки. Вчені вважають, що самніти разом з етрусками та іншими племенами Апеннінського півострова значно вплинули на культуру і побут Стародавнього Риму.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: