25 вересня 2017, понеділок

Зловити хвилю. NASA оголосило полювання на джерело гравітаційних хвиль

коментувати
На думку вчених, злиття чорних дір і сплеск високоенергетичного світла, зафіксовані в минулому році, навряд чи є простим збігом.
NASA

На думку вчених, злиття чорних дір і сплеск високоенергетичного світла, зафіксовані в минулому році, навряд чи є простим збігом.

Слідом за злиттям чорних дір, породившим гравітаційні хвилі, зафіксовані в минулому році, астрономи помітили слабкий сплеск гамма-випромінювання. Відкриття дозволить звузити коло пошуків місця, де сталася ця подія, і змінить уявлення про саме явище.

14 вересня минулого року обсерваторія LIGO (Laser Interferometric Gravitational Observatory) зафіксувала сигнал злиття двох чорних дір. Завдяки цьому було підтверджено існування гравітаційних хвиль, передбачених Альбертом Ейнштейном століття тому. Однак це був не єдиний сигнал, помічений в той день.

"Менше, ніж через півсекунди прилад для реєстрації гамма-сплесків Космічного гамма-телескопа Фермі вловив короткий, слабкий сплеск високоенергетичного світла, який походив з того ж регіону космосу", - повідомляє NASA.

За підрахунками аерокосмічного агентства, ймовірність того, що ці дві події просто збіглися складає всього 0,2%.

Вважається, що об'єднання чорних дір не породжує світло. Тому виявлення гамма-променів, що виходять від місця злиття чорних дір, стане значимим відкриттям. Крім того, сплеск, зафіксований телескопом Фермі, допоможе істотно звузити зону пошуку місця, де відбулося злиття дір.

Астрономи планують уважніше стежити за подібними сплесками. "Малоймовірно, що це відкриття виявиться помилковою тривогою, але перш ніж ми почнемо переписувати підручники, нам потрібно побачити більше сплесків, пов'язаних з гравітаційними хвилями, які породжуються злиттям чорних дір", - вважає Лінді Блекберн з обсерваторії LIGO.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: