23 жовтня 2017, понеділок

Зір Хижака: американці придумали тепловізор майбутнього

коментувати
Новий американський тепловізор не потребує системи охолодження.
Кадр з відео користувача ShadowFX на YouTube

Новий американський тепловізор не потребує системи охолодження.

Фільм Хижак, напевно, не фігурував в заголовках так часто з часів виходу на екрани майже 30 років тому. А згадали про картину в світлі нового винахода вчених з Массачусетського технологічного інституту, Гарварду, Каліфорнійського університету і дослідницької лабораторії армії США. Вони створили пристрій, здатний здійснити прорив у виробництві тепловізорів.

В його конструкції використано графеновий детектор і мікромеханічні компоненти з нітриду кремнію. Випробування показали, що пристрій здатний розпізнавати теплову сигнатуру людини при кімнатній температурі. При цьому, на відміну від сучасних тепловізорів, воно не потребує кріогенного охолодження. Нинішнім приладам теплового бачення воно потрібно для поліпшення якості картинки. Завдяки цьому конструкція нового пристрою стає простіше, що тягне за собою зниження вартості виробництва тепловізорів. Та й розміри девайса зменшуються.


© American Chemical Society
© American Chemical Society


Автори проекту збираються продовжити роботу над перспективним пристроєм. Вони стверджують, що термічний сенсор може бути зроблений лише з одного шару графену товщиною в один атом. Це зробить його гнучким і прозорим, пише Американське хімічне товариство.

Новий тепловізор стане у нагоді не тільки військовим або поліцейським, які зможуть ідентифікувати цілі в темряві або в умовах сильної задимленості. Він також допоможе у виробництві, оскільки дозволить ефективно стежити за перегрівом обладнання. Така апаратура стане у нагоді і під час проведення пошуково-рятувальних операцій.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: