17 грудня 2017, неділя

У Великобританії назвали прорив року у фізиці

коментувати
Китайські фізики на крок наблизили до реалізації мрію фантастів про телепортацію.
© University of Science and Technology of China

Китайські фізики на крок наблизили до реалізації мрію фантастів про телепортацію.

Нагороду "Прорив року" від журналу Physics World отримали китайські фізики, які здійснили квантову телепортацію двох властивостей фотона.

Вчені вперше здійснили квантову телепортацію стану фотона в 1997-му році. З тих пір експерименти в цій галузі продовжуються. Проте раніше мова йшла про перенесення однієї квантової властивості. Фізики Цзянь-Вей Пан і Чаоян Лу з Науково-технічного університету Китаю в місті Хефей зуміли вперше перенести відразу дві властивості. За це вони і отримали нагороди "Прорив року" від журналу Physics World.

Тепер Пан і Лу працюють над квантовою телепортацією трьох властивостей, що є непростим завданням. Однак, за словами Цзянь-Вей Пана, він і його команда повинні скоро отримати можливість здійснити перенесення трьох властивостей одного фотона або декількох фотонів.

Квантова телепортація є ключовим елементом для розвитку квантових комп'ютерів і надшвидкісних мереж. Крім того, дана технологія дозволяє досягти абсолютної захищеності при передачі даних, оскільки вона повністю виключає можливість перехоплення переданої інформації.

Physics World є одним з провідних світових журналів в галузі фізики. Його виданням займається британський Інститут фізики. Вперше журнал вийшов у 1988-му році. Премія "Прорив року" була заснована в 2009-му році.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: