20 жовтня 2017, п'ятниця

Землетрусу на Марсі можуть означати наявність життя - вчені

коментувати
На Марсі можуть існувати мікроби

На Марсі можуть існувати мікроби

На думку дослідників, землетруси на планеті вивільняють достатню кількість водню для того, щоб в глибинах Марса могло існувати життя у вигляді мікробів.

Група шотландських учених заявила, що водень, який виділяється під час землетрусів, може стати джерелом енергії для примітивних організмів Марса, пише ZN.ua з посиланням на Astrobiology.

Дослідники прийшли до такого висновку після спостереження за хімічним складом рідин, які з'являються в надрах Землі навколо тектонічних розломів, а також в результаті падіння астероїдів і метеоритів. Подібні процеси призводять до формування двох незвичайних гірських порід – псевдотахилітів і катаклазитів, схожих за своєю структурою на скловидні "листкові пироги". У деяких шарах цього "пирога", як з'ясували нещодавно геологи, міститься велика кількість рідини.

У ході дослідження вчені зібрали зразки подібних порід з усіх континентів і визначили, що всі вони містили велику кількість води і розчиненої в ній вуглекислого газу і водню, концентрації якого було достатньо для того, щоб підтримувати життя бактерій, які харчуються цим газом.

На думку дослідників, ці дані свідчать про те, що водень завжди формується в надрах планети при землетрусах та інших проявах тектонічної активності. Крім того, його повинно вистачити для підтримання життя підземних мікробів.

На даний момент геологічні процеси на Марсі відсутні, але землетрусу на ньому можуть відбуватися завдяки охолодженню і стискування його надр. На думку дослідників, на даний момент в надрах Марса може міститися в п'ять-шість разів більше водню, ніж необхідно для зародження і підтримки життя.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: