25 листопада 2017, субота

Збреши мені: у США створено майже ідеальний детектор брехні

коментувати
Програма, розроблена в університеті штату Мічіган, розпізнає брехню, ґрунтуючись на аналізі слів і жестів.
Daniel Oines via Flickr

Програма, розроблена в університеті штату Мічіган, розпізнає брехню, ґрунтуючись на аналізі слів і жестів.

Фахівці з Мічиганського університету розробили програму, що дозволяє розпізнати брехню в 75% випадків.

Ідеального детектора брехні не існує, але в Мічиганському університеті придумали, як ефективніше визначати, чи говорить людина правду. При розробці своєї програми американські фахівці покладалися на аналіз слів і жестів, а не фізіологічних параметрів, на яких заснована робота поліграфа.

Для випробування свого творіння вони використовували 120 записів реальних судових засідань. Програма зуміла вірно визначити брехню в 3-х випадках з 4-х.

Переглядаючи записи, розробники відзначили деякі особливості поведінки брехунів і людей, які говорять правду. Першим властиво хмуритися, жестикулювати обома руками і пильно дивитися на того, хто задав питання. Вони також схильні до вживання вигуків. Ті, хто говорить правду, часто піднімають брови, закривають очі і хитають головою. Вони також частіше вживають займенники 1-ї особи.

Американська асоціація поліграфологів стверджує, що її фахівці здатні вірно розпізнавати брехню і правду з точністю до 90%. Критики кажуть, що цифра ближче до 70%. Використовуючи аналіз слів і жестів разом з реєстрацією фізіологічних параметрів, можна буде підвищити ефективність розпізнавання брехні. Поєднанням цих методик зараз і зайняті дослідники з Мічиганського університету.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: