18 жовтня 2017, середа

Захід мрії. Астрономи відкрили екзопланету в системі з трьома сонцями

коментувати
Системи з трьома зірками вкрай рідко зустрічаються, і наразі вченим відомо лише про чотири такі системи.
NASA/JPL-Caltech

Системи з трьома зірками вкрай рідко зустрічаються, і наразі вченим відомо лише про чотири такі системи.

Вчені з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики відкрили систему з трьома зірками і планетою зі стабільною орбітою.

Планета носить назву KELT-4Ab і є газовим гігантом розміром приблизно з Юпітер. За три дні вона робить повний оборот навколо зірки KELT-A, яка виступає її сонцем. Дві інші зірки, іменовані KELT-B і KELT-C, розташовані далі і обертаються одна навколо одної, а також навколо KELT-A (на повний оборот йде приблизно 4 тисячі років).

Дослідники вважають, що з поверхні планети KELT-A виглядала б приблизно в 40 разів більше нашого сонця. Дві інші зірки виглядали б більш тьмяним і світилися не яскравіше нашого місяця.

Системи з трьома зірками – надзвичайно рідкісне явище. KELT є однією з чотирьох подібних систем, про які відомо вченим. Більше того, до недавнього часу вважалося, що KELT-B і KELT-C насправді є однією зіркою, і разом з KELT-A в систему входить тільки дві зірки.

Встановити більш точну кількість вчені змогли за допомогою двох телескопів, один з яких розташований в Арізоні, а другий – в ПАР. Разом ці телескопи називаються Kilodegree Extremely Little Telescope або KELT. Звідси і походить назва системи.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: