24 вересня 2017, неділя

Недільне чтиво. Що означає сон Бетмена для майбутнього кiнокомiксiв

коментувати
НВ розібралося, що означає сон Бетмена - одна з ключових сцен блокбастера Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості

НВ розібралося, що означає сон Бетмена - одна з ключових сцен блокбастера Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості

Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості зібрав у свiтовому прокаті $400 млн в перший уїк-енд, і тепер майбутнє всесвіту DC в Голлівуді виглядає вельми багатообіцяючим. Cвітло на це майбутнє проливає один з найзагадковіших епізодів фільму - сон Брюса Уейна.

Текст містить спойлери. До перегляду фільму від читання статті краще утриматися.

Ті, хто читав рецензію на фільм Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості, знають про те, наскільки велику ставку робить Warner Bros на новийвсесвiт, заснований на коміксах компанії DC.

Ціла серія фільмів про Лігу справедливості, в яку входять легендарні супергерої Бетмен, Супермен, Чудо-жінка, Флеш, Кіборг і Аквамен, повинна поставити на місце Marvel з їх Месниками (Залізна людина, Тор, Халк, Капітан Америка та ін.).

DC запізнюється - Месники вже стрясали світовий бокс-офіс двічі, тому членам Ліги справедливості розгойдуватися нема коли.


В своем сне Бэтмен сражается с армией солдат Супермена и таинственного космического пришельца Дарксайда
У своєму сні Бетмен бореться з армією солдатів Супермена і таємничого космічного прибульця Дарксайду


Використавши перший фільм Снайдера про Супермена (Людина зі сталі), як пріквел, продюсери максимально напакували Бетмен проти Супермена, щоб показати, наскільки серйозним і захоплюючим буде майбутнє їх свiту.

З цієї точки зору ключовий епізод фільму - сон Брюса Уейна. Ключовий і найбільш незрозумілий. 

Уейн бачить сон, що нагадує шалену суміш Божевільного Макса і Зоряних Воєн. У ньому Бетмен б'ється з полчищами футуристичних солдатів з емблемою Супермена на костюмах і армією дронiв, які несуть інший незрозумілий логотип. У цьому сні зашифровано зміст майбутніх фільмів про Лігу справедливості.

НВ розібралося, що означають ці символи.

1Безпосередньо для сюжету фільму Бетмен проти Супермена має значення загальна настороженість Брюса Уейна проти Супермена і його страхи щодо того, що ніким не контрольована надлюдина може нав'язати людям Землі свою волю. Однак, саме це чи не найменш важливе з того, що хотіли сказати цією сценою автори фільму.


В комиксах 1980-х уже рассматривалась сюжетная линия, в которой Супермен
В коміксах 1980-х вже розглядалася сюжетна лінія, в якій Супермен "злітає з котушок" і стає диктатором


2В ході подій цього сну Супермен перемагає Бетмена і каже йому дивну фразу "Вона була моїм світом". Не менш дивну фразу чує Бетмен від таємничого персонажа Флеша, який в самому фільмі більше не фігурує.

Флеш, персонаж коміксів, який може подорожувати у часі, говорить Бетмену "ти був правий щодо нього" і додає, що "Лоїс - ключ до всього".Земне альтер его Супермена - газетяр Кларк Кент шалено любить журналістку Лоїс Лейн. Ці репліки мають ключове значення для майбутнього свiту комiксiв DC.

Цей світ має досить розгалужену структуру. У 1980-х деякі автори вже досліджували сюжет, в якому Лоїс Лейн гине, а вбитий горем Супермен перетвооюється  в жорстокого диктатора.

Теоретично, автори фільму намагаються натякнути глядачам на те, що Флеш повертається з майбутнього в сон Брюса Уейна, щоб попередити Бетмена. Страхи щодо Супермена виправдані, каже Флеш. Лоїс загине, і Супермен стане злою силою. І кинути йому виклик зможе тільки Бетмен.

Але, як показують подальші події сну, Супермен переможе. А значить, натякає Флеш, потрібно не допустити таку сутичку з озвірілим Суперменом у майбутньому. Потрібно перемогти його зараз.

3Однак, веселе життя Бетмену обіцяє не тільки гіпотетичний перехід Супермена на темну сторону.

У сні Уейна зашифровано ще одне послання. На піску в обгорілому постапокаліптичному світі цього сну Уйэн бачить грецьку букву Омега. Такий же символ - форми літаючих дронiв-демонів, які разом з солдатами Супермена борються проти Бетмена.

Фанати коміксів знають, що це - символ Дарксайду, одного з головних лиходіїв світу DC.


Главным спасителем человечества в борьбе с пришельцам будет человек. Человек - Летучая Мышь
Головним рятівником людства в боротьбі з прибульцям буде людина. Людина - Кажан


Дарксайд править планетою Апоколипс і має низку страшних технологій, які допомагають йому підкоряти нові світи, пригнічуючи волю їх мешканців.

На нових прибульців натякає в кінці фільму і головний лиходій Лекс Лютор. Він прямо говорить про те, що на Землі тільки що "пролунав дзвін, який не могли не почути боги, які скоро прийдуть".

У різних версіях коміксів Дарксайд виступав серйозним противником для Бетмен і Чудо-жінки. Однак, його головним противником (або союзником, хоча б тимчасовим) завжди був Супермен.

Кіношний всесвіт DC буде відчутно похмурішим всесвіту Marvel, натякає сон Уейна. І враховуючи широкий розмах, який Warner зробила, випустивши епічний і настільки неоднозначно сприйнятий Бетмен проти Супермена, цей всесвіт може піднести ще чимало сюрпризів. Адже незважаючи на неприйняття критиків, похмурий комікс глядачам припав до душі.

Час простих і романтичних історій про боротьбу добра і зла пішло. Кiнокомiкси XXI століття будуть зовсім не дитячим жанром.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Недільне чтиво ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: