24 жовтня 2017, вівторок

Недільне чтиво. 3 історичних свідоцтва подорожей у часі

Феномен Дельфійського оракула стає зрозумілим, якщо уявити, як жерці чатяться з мандрівниками в часі за допомогою ноутбуків. Таке пояснення пропонують прихильники теорії змови

Феномен Дельфійського оракула стає зрозумілим, якщо уявити, як жерці чатяться з мандрівниками в часі за допомогою ноутбуків. Таке пояснення пропонують прихильники теорії змови

Поки фізики сперечаються про те, чи можливі подорожі в часі, прихильники теорії змови знайшли масу доказів своїм твердженням. Хтось вже давно подорожує у часі, неохайно залишаючи цілком наочні сліди.

НВ обрало три найцікавіших курйози з цієї галузі конспірології.

Монгольські кросівки

Справжній стиль ніколи не виходить з моди. Такими були перші жарти серед вчених, якi знайшли в льодах рештки жінки... та кросівки Adidas.

Знахідка була зроблена в монгольській частині Алтайського гірського масиву на висоті 2800 м. Поховання виявили місцеві пастухи і звернулися в Національний історичний музей Монголії.


Странной монгольской обуви с характерными полосками более 1500 лет / Khovd museum
Дивному монгольському взуттю з характерними смужками понад 1500 років / Khovd museum


Мерзлота, що оточувала останки, була цілою. Це дозволило з досить високою точністю датувати знахідку приблизно 500 р. н. е.

На ногах у жінки - пара взуття, що нагадує сучасні кросівки Adidas. Аж до легендарних білих смужок, які стали характерною рисою цього спортивного бренду.Не дивно, що у своєму офіційному повідомленні про знахідку монгольські дослідники обмежилися формальними виразами про те, що "люди тієї епохи були майстерними ремісниками і кравцями".

До речі, твердження про те, що в могилі - рештки жінки, - переважно ґрунтується на тому факті, що біля решток не було сокири. Вважається, що за тієї епохи чоловіків ховали виключно разом з їхньою зброєю.

Незважаючи на мовчання монгольських археологів, теорія про "кросівки" набирає обертів. Цьому сприяла публікація знімків з місця розкопок в інтернеті.

Скептики, звісно, іронізують, що навіть якщо це і справді кросівки, то якою же ідіоткою мала бути мандрівниця в часі, щоб відправитися так високо в гори в такому легкому взуттi.

Утім, від фанатів теорії змови так легко не відбудешся. Її міг закинути в гори збій машини часу, відповідають вони.

Давньогрецький ноутбук

Знавці історії Стародавньої Греції знають про Дельфійський оракул - храм на схилі гори Парнас, жерці якого забезпечували мудрими і, найчастіше, точними прогнозами правителів Афін.

Деякі історики на повному серйозі стверджували, що жерці могли це робити завдяки комунікаціям з високорозвиненими інопланетянами або ж... мандрівниками в часі.


Возможно, это восковая табличка для письма. Но некоторые считают, что на древнегреческом барельефе изображен ноутбук / thetoc.gr
Можливо, це воскова табличка для писання. Але дехто вважає, що на давньогрецькому барельєфі зображено ноутбук / thetoc.gr


Не дивно, що підігрітий такими теоріями інтернет буквально підірвали фотографії барельєфа, датованого приблизно 100 р. до н. е.

Скептики стверджують, що служниця просто підносить жінці, яка сидить на троні, воскову табличку, яка в ті часи використовувалася для письма за допомогою стилуса.Однак конспірологів не обдуриш.

Насправді на барельєфі зображено... ноутбук, стверджують вони. І навіть вказують на порти USB збоку - саме там, де вони зазвичай розташовуються в сучасних портативних комп'ютерах.

Фанати подорожей у часі миттю згадали про давно відоме зображення Дельфійського оракула, на якому також можна побачити щось на зразок ноутбука. Традиційно вважають, що на ньому скринька з коштовностями.

Але, хоча ніяких USB-портів тут не помітно, тепер очевидно, що і це був ноутбук. Мабуть, це стара модель - з тих, у яких один бік корпуса повністю займав DVD-привід, іронізують скептики.

Мобіла на зйомках у Чарлі Чапліна

Ця знахідка була зроблена в 2010 році. Один уважний документаліст розгледів на DVD з додатковими матеріалами до фільму Чапліна Цирк дивовижний артефакт.

На задньому плані чітко видна жінка, яка йде по вулиці та розмовляє... по стільниковому телефону. Ну або, в крайньому разі, по рації типу walkie-talkie.

На дворі був 1928 рік. Навіть якщо це була Nokia розміром з валізу, це все одно сенсація.

Жінка тримає пристрій саме так, як сучасні користувачі, коли розмовляють по мобільному телефону, відзначили прихильники ідеї про подорожі в часі. І поруч з нею немає нікого, з ким би вона могла говорити.Скептики прийшли в захват від чергової можливості познущатися з легкозбуджуваних фанатиків подорожей у часі.

Навіть якщо мандрівник, а в цьому разі мандрівниця в часі вирушила в Голлівуд з улюбленим айфоном в кишені, то з ким вона могла б розмовляти в 1928 році? Адже стільниковому телефону для комунікацій потрібна мережа!

Очевидно, в кадр документального фільму про прем'єру Цирку просто потрапила міська божевільна - з тих, що можуть з Богом говорити і за допомогою сковорідки, іронізували скептики.

Почитати про іншi цікавi явища та артефакти, які наводять на думку про подорожі в часі, можна, наприклад, тут.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Недільне чтиво ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: