23 вересня 2017, субота

ВООЗ виключить трансгендерність зі списку психічних захворювань

коментувати
Новий класифікатор захворювань ВООЗ вийде у 2018-му році.

Новий класифікатор захворювань ВООЗ вийде у 2018-му році.

Всесвітня організація охорони здоров'я випустить новий класифікатор захворювань. У новому виданні з переліку психічних захворювань буде виключена трансгендерність.

"Класифікація трансгендерної особистості як психічного розладу використовувалася для виправдання відмови у медичній допомозі і призвело до формування упередження, що трансгендерні люди повинні звертатися до психіатрів, створивши таким чином бар'єри у сфері медичних послуг", - стверджує Джеффрі Рід з Національного автономного університету Мексики.

Рід входить в склад робочої групи, яка запропонувала ВООЗ прибрати трансгендерність зі списку психічних захворювань. Він також є автором дослідження, покликаного підтвердити необхідність цього кроку.

В ході даного дослідження Рід і його колеги опитали 250 пацієнтів клініки, що надає медичні послуги трансгендерним людям в Мехіко. Опитування показало, що більшість пацієнтів відчували себе нещасними. Проте в основному це було пов'язано не з ґендерною ідентичністю, а зі ставленням оточуючих.

За словами Ріда, внесення змін до класифікатора "не зустріло заперечень з боку ВООЗ". Це дає підстави вважати, що вони увійдуть у нове видання. Воно повинно бути затверджено в травні 2018 року.

Втім, трансгендерність не покине список повністю. Передбачається, що вона з'явиться в абсолютно новій категорії під назвою "Стани, пов'язані з сексуальним здоров'ям".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: