22 жовтня 2017, неділя

Водний світ: бельгійський архітектор підготував житло для переселення людей в океани

коментувати
Океанське житло людей майбутнього за формою нагадує медузу, а вартість його створення становить майже $3 мільярди.
© Vincent Callebaut, Architecture

Океанське житло людей майбутнього за формою нагадує медузу, а вартість його створення становить майже $3 мільярди.

Венсан Кальбо вважає, що в 2050-му році людство почне облаштовувати морський простір для життя, тож він зайнявся проектуванням майбутніх плавучих будинків.

Втім, одним лише квартирним питанням Кальбо обмежуватися не став. Спроектовані ним будівлі також вміщують офіси, лабораторії і зони для ведення органічного сільського господарства та виробництва їжі. Проект носить назву Aequorea на честь медузи Аквореї, оскільки дизайн будівлі нагадує цю мешканку морів.

Кальбо описує проект через лист вигаданого юнака на ім'я Океан. У ньому говориться, що "щупальця" Aequorea дозволяють будівлі плавати, а також виробляють енергію. Матеріали, отримані шляхом переробки відходів, використовуються для будівництва "медузи". Автор листа стверджує, що будівля досить стійка, щоб протистояти штормам і мінімізувати загрозу морської хвороби серед мешканців.

До речі, в уявному листі автор розповідає яке живеться в плавучому комплексі. У його жителів є маски з зябрами, щоб дихати під водою і плавальні костюми, що нагадують шкіру дельфінів. Мешканці Aequorea харчуються виключно дарами моря, а на балконах вирощують корали і використовують тільки біопаливо.

Все це схоже на фантастику, тим не менш Венсан Кальбо не полінувався порахувати вартість реалізації проекту. Для цього потрібно приблизно $2,94 млрд. Що ж, до 2050 року ще далеко.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: