17 жовтня 2017, вівторок

Вчені показали наслідки зіткнення супутника з космічною частинкою

коментувати
Зіткнення призвело до пошкодження області діаметром 40 сантиметрів і трохи змінило орієнтацію апарату в просторі
Фото: .esa.int

Зіткнення призвело до пошкодження області діаметром 40 сантиметрів і трохи змінило орієнтацію апарату в просторі

Європейське космічне агентство (ESA) показало наслідки зіткнення супутника Sentinel-1A з космічною частинкою міліметрового розміру, повідомляє N+1 з посиланням на сайт відомства.

23 серпня наземні служби помітили невелике падіння потужності, що генерується сонячними батареями супутника Sentinel-1A та зміну апаратом орбіти і орієнтації. З'ясувати причину вдалося за допомогою камер для перевірки розкриття сонячних батарей супутника.

Так, знімки показали, що на одній із секцій батарей виникла вм'ятина діаметром 40 сантиметрів - це означає, що розмір частинки, з якою зіткнувся апарат, не перевищував п'яти міліметрів. Незважаючи на великий розмір вм'ятини, падіння ефективності сонячних батарей виявилося невеликим. Зараз супутник функціонує нормально, вчені сподіваються з'ясувати, чи це була частка штучного походження, чи це був мікрометеороїд природного походження.


collage_photocat
Сонячна батарея до і після зіткнення. Фото: ESA, колаж НВ


Зазначимо, що Sentinel-1 знаходиться на сонячно-синхронній орбіті на відстані 693 км над поверхнею Землі і робить 175 обертів за 12 днів. Швидкість його обертання становить 7,5 кілометра в секунду, а значить зіткнення навіть з нерухомим об'єктом може призвести до дуже серйозних пошкоджень.

Читайте також у розділі Наука:

Щоб уникнути подібних інцидентів, наземні служби регулярно стежать за космічним сміттям і в разі небезпеки апарат проводить маневр ухилення. Однак зіткнення з більш дрібними частинками неминучі.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: