24 листопада 2017, п'ятниця

Уряди 200 країн знайшли новий спосіб боротьби з глобальним потеплінням

коментувати
Заборона на використання HFC може скоротити зростання температури в світі на 0,5 градуса Цельсія.

Заборона на використання HFC може скоротити зростання температури в світі на 0,5 градуса Цельсія.

Як раніше повідомляло НВ, вчені зафіксували скорочення озонової діри над Арктикою. Цей екологічний тріумф безпосередньо пов'язують з Монреальським протоколом, прийнятим ще в 1980-х. Тепер уряди 200 країн готові оновити документ, щоб зробити ще один крок у боротьбі з глобальним потеплінням.

У Відні пройшла конференція з клімату, яка зібрала представників близько 200 держав. Її учасники вирішили заборонити використання гідрофторвуглеців (HFC). Екологи називають це найбільшим кроком у боротьбі із змінами клімату у цьому році

HFC в основному використовуються у виробництві холодильників і кондиціонерів. Об'єми викидів порівняно невеликі, але вони здатні "замикати" тепло в атмосфері. Передбачається, що заборона на використання HFC допоможе скоротити підвищення температури у світі приблизно на 0,5 градуса Цельсія до кінця століття.

Остаточний договір ще не підписаний. Ввважається, що це відбудеться в жовтні на конференції в Кігалі (Руанда).

Більшість країн підтримують ідею відмови від HFC, однак існують розбіжності щодо термінів. Так, США наполягають на тому, щоб припинити використання HFC протягом 5 років. У той же час ряд країн на чолі з Індією прагнуть розтягнути цей процес до 15 років.

Договір HFC послужить доповненням до Монреальського протоколу, прийнятого у 80-х роках минулого століття. За його умовами, заборонялося виробництво нижчих хлорфторвуглеців (CFC).

Позитивний ефект цього рішення раніше був відзначений американським професором Сьюзен Соломон і її колегами з Лідського університету у Великобританії. Вчені заявили, що з 2000 по 2015-й рік площа озонової діри над Антарктикою істотно зменшилася. Поліпшення екологічної обстановки пов'язують із забороною на виробництво CFC.

2015-й став найтеплішим роком в історії, але 2016-й упевнено рухається до того, щоб перевершити його. Червень поточного року став 14-м поспіль місяцем, коли на Землі були встановлені температурні рекорди. Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), стверджує, що такої тривалої низки не спостерігалося за 137 років.

У грудні минулого року В Парижі було прийнято угоду, метою якого є не допустити зростання середньорічної температури в світі більш ніж на 2 градуси Цельсія до середини поточного століття. У квітні 2016 документ підписали 196 країн.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: