17 жовтня 2017, вівторок

Випробування марсіанської ракети NASA і пошуки серця турецького султана – кращі наукові фото тижня

коментувати
У ракети Space Launch System буде два прискорювачі, як той, що був випробуваний в штаті Юта.

У ракети Space Launch System буде два прискорювачі, як той, що був випробуваний в штаті Юта.

У США відбулися випробування прискорювача ракети Space Launch System (SLS), за допомогою якої в майбутньому людство відправиться до Марса, а в Угорщині археологи шукають серце турецького султана Сулеймана Пишного.

В американському штаті Юта відбувся другий і останній наземний тест прискорювача ракети Space Launch System. В ході випробування прискорювач завдовжки 47 метрів був розміщений горизонтально і протягом двох хвилин вивергав дим і полум'я в повітря.


Испытания ускорителя ракеты SLS сделали человечество на шаг ближе к Марсу
Випробування прискорювача ракети SLS зробили людство на крок ближче до Марса


Коли ракета SLS здійснить свій перший політ у 2018-му році, таких прискорювачів у неї буде два. Перша місія Space Launch System не передбачає перевезення людей, але з часом за її допомогою NASA відправить астронавтів за межі земної орбіти. Американське агентство розраховує використовувати її в ході місії по відправці людини на Марс в 2030-х.

В Угорщині археологи проводять розкопки на місці поховання турецького султана Сулеймана Пишного. Султан помер у 1566 році в ході облоги угорського міста Сигетвара, після чого його останки були перевезені в Стамбул і поховані в мавзолеї. Однак серце Сулеймана залишилося в Угорщині.


Археологи на фото ведут раскопки средневековой мечети, расположенной неподалеку от гробницы с сердцем султана Сулеймана
Археологи на фото ведуть розкопки середньовічної мечеті, розташованої неподалік від гробниці з серцем султана Сулеймана


Наприкінці минулого року вчені з Печського університету знайшли гробницю, де ймовірно воно було поховано. В даний час археологи проводять там розкопки, щоб підтвердити свою теорію. Завдання ускладнюється тим, що поселення, де розміщувалася гробниця, було знищено в XVII столітті.


Как и на Земле, на Юпитере возникают полярные сияния/NASA/ESA/J. Nichols
Як і на Землі, на Юпітері виникають полярні сяйва/NASA/ESA/J. Nichols


NASA опублікувало фото, яке демонструє полярне сяйво на Юпітері. Знімок був отриманий за допомогою космічного телескопа Hubble. Він складається з двох фотографій, одна з яких була зроблена в 2014-му, а друга – у 2016-му році. Вивчення полярних сяйв Юпітера входить в список завдань космічного апарату Juno, який 4 липня наблизиться до найбільшої планеті Сонячної системи на рекордно близьку відстань.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: