20 вересня 2017, середа

Великим тваринам Землі загрожує вимирання до 2100 року

коментувати
Вчені запропонували 13 кроків, за допомогою яких людство може не допустити зникнення великих тварин до кінця століття.

Вчені запропонували 13 кроків, за допомогою яких людство може не допустити зникнення великих тварин до кінця століття.

Міжнародна група біологів стверджує, що великим тваринам загрожує вимирання протягом століття, якщо не будуть вжиті заходи з їх охорони. У зоні ризику знаходяться тигри, горили, носороги і інші тварини.

Дослідники склали список видів, які мешкають по всьому світу, і яким загрожує вимирання. З'ясувалося, що приблизно 59% всіх великих (масою понад 15 кг) м'ясоїдних тварин, таких як бенгальські тигри можуть зникнути з лиця Землі. Частка травоїдних виявилася трохи вище. До XXII століття можуть не дожити 60% травоїдних видів, у тому числі білі носороги і західні рівнинні горили.

"Щоб підкреслити, наскільки серйозною є проблема втрати біорізноманіття в цілому і мегафауни зокрема, скажу, що ми маємо з нею справу прямо зараз, і, можливо, це навіть більш нагальна проблема, ніж кліматичні зміни", - говорить один з авторів дослідження Пітер Ліндсей.

Ліндсей і його колеги пропонують 13 кроків, які допоможуть уникнути зникнення великих видів. Зокрема, вчені закликають поширювати знання про масштаб проблеми і залучати приватні і державні організації до боротьби з будь-якими видами діяльності, що ставлять під загрозу виживання тварин. Дослідники також закликають повертати тварин на території, на яких вони жили раніше, але потім зникли.

Раніше вчені із США і Мексики встановили, що на Землі розпочалася шоста епоха масового вимирання. За їх розрахунками, таких темпів зникнення тварин, як в даний час, не було з часів загибелі динозаврів.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: