21 жовтня 2017, субота

Вчені знову розвінчали міф про шкоду кави

коментувати
У людей, які випивають до 5 чашок кави на день, ризик передчасної смерті нижче, ніж у тих, хто не вживає напій.

У людей, які випивають до 5 чашок кави на день, ризик передчасної смерті нижче, ніж у тих, хто не вживає напій.

Масштабне дослідження, проведене американськими вченими, показало, що вживання кількох чашок кави в день здатне вберегти від передчасної смерті. До такого висновку прийшли його автори після 30 років спостережень. У дослідженні брало участь понад 200 тисяч лікарів і медсестер, яких кожні 4 роки розпитували про кавові звички.

"Наше дослідження показало, що у людей, які випивають від 3 до 5 чашок кави на день, ризик передчасної смерті на 15% нижче, ніж у тих, хто кави не п'є", - каже Вальтер Віллетт з Гарвардської школи громадської охорони здоров'я, який є одним з авторів дослідження.

Віллетт з колегами виявили ще одну цікаву закономірність. Подібний ефект на учасників дослідження надавала не тільки традиційна, але і декофеїнізована кава. Отже, користь для здоров'я, що надається цим напоєм, пов'язана не з кофеїном, а з іншими речовинами, що входять до його складу.

Втім, бігти за чашкою поки зарано. Самі науковці не розглядають результати досліджень, як незаперечну істину. Вони стверджують, що дослідження було проведено не заради доказів користі кави, а зв'язок між вживанням напою і більшою тривалістю життя заслуговує більш пильного вивчення.

Як би там не було, але пристрасть до кави можна не вважати згубною звичкою. За словами Вальтера Віллетта, "вона точно може бути частиною здорового способу життя".

Це не перша спроба поліпшити репутацію кави. У 70-80 - ті роки минулого століття за напоєм закріпилася погана слава, пише TIME. Каві приписували вину у підвищенні ризику захворювання на рак і серцево-судиннимі захворювання. При цьому інші шкідливі звички (наприклад, куріння чи вживання алкоголю), які могли бути притаманні кавоманам, не бралися до розрахунку. Тепер вчені знаходять свідоцтва користі споживання кави. В розумних кількостях.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: